Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 19 marca 2021 
    

Na odpowiedź AMD na Nvidia DLSS poczekamy trochę dłuzej


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 16:30
(1)
Wraz z listopadową premierą pierwszych kart opartych o architekturę RDNA, czyli modeli z serii Radeon RX 6800 i 6900, firma AMD zapowiedziała w przyszłosci wprowadzenie dla nich funkcji FidelityFX Super Resolution. Ma to być rozwiązanie konkurencyjne dla techniki Nvidia DLSS, która polega na renderowaniu gry w niżśzej rozdzielczości (np. Full HD) a następnie zmiany rozdzielczości (upscalingu) do wyższej (np. 4K) za pomocą jednostek dedykowanych do obliczeń związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. W rezultacie GPU zużywa znacznie mniej zasobów niż normalnie, lub generuje więcej FPS.

Według pierwszych nieoficjalnych informacji, nowe sterowniki dla użytkowników Radeonów dodające funkcję FidelityFX Super Resolution dla kart z architekturą RDNA 2 miały być wydane pod koniec marca.

Niestety tak się nie stanie, a na debiut FidelityFX Super Resolution poczekamy trochę dłużej. AMD zapewnia jednak, że nastąpi to na pewno w tym roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. heh tak naprawdę do następnej generacji kart (autor: Mario2k | data: 21/03/21 | godz.: 19:34)
    Żeby toto AMD wyszło jak trzeba potrzebna implementacja w GPU inaczej straty wydajności ubiły by sens implementacji.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.