Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 30 marca 2021 
    

A15 Bionic w litografii 5nm+ będzie produkowany przez TSMC od maja


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 17:34
(1)
Sprzedawane od kilku miesięcy przez Apple najnowsze generacje smartfonów iPhone oraz komputerów Mac wykorzystują procesory A14 i M1. Obydwa są produkowane przez TSMC w 5nm litografii, której Apple jest obecnie głównym odbiorcą. Znając dotychczasowe poczynania Apple można być pewnym, że kolejna seria produktów trafi na rynek jesienią tego roku. Informacje te znajdują potwierdzenie w źródłach zbliżonych do TSMC. Według nich, już pod koniec maja TSMC rozpocznie produkcję chipów Apple A15 Bionic, które będą sercem kolejnej generacji iPhone.

A15 Bionic ma wykorzystać przy tym ulepszoną wersję 5nm litografii, czyli proces N5P. Co więcej, według tych samych źródeł Apple zawarła już kontrakt z TSMC na produkcję chipów w litografii 4nm, czyli najbardziej rozwiniętej wersji procesu produkcyjnego wywodzącej się z procesorów N5 i N5P. Prawdopodobnie 4nm litografia zostanie użyta przez Apple w serii produktów, które zadebiutują jesienią 2022 roku.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Dobrze,że zwolni się miejsce zwykłego 5nm (autor: ekspert_IT | data: 31/03/21 | godz.: 15:54)
    Oby AMD tam wskoczyło z Ryzen6000.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.