Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 31 marca 2021 
    

ARM wprowadza architekturę ARM v9


Autor: Zbyszek | źródło: ARM | 07:08
(1)
ARM Ltd. to brytyjskie przedsiębiorstwo posiadające prawa licencji do architektury procesorowej ARM, i zajmujące się jej rozwojem oraz projektowaniem rdzeni procesorów opartych o tą architekturę. Firma poinformowała właśnie o gotowości najnowszej wersji architektury ARM, czyli ARM v9. Wersja 9 architektury ARM zawiera wszystkie funkcjonalności i obsługuje pełen zestaw instrukcji (ISA) architektury ARM v8, wprowadzając przy tym kilka nowości. Główną z nich jest wysoki nacisk na bezpieczeństwo danych przetwarzanych przez CPU, co ma zapewnić funkcja ACCA (Arm Confidential Compute Architecture).

Poza tym ARM v9 wprowadza dodatkową specjalizowaną jednostkę DSP do analizy i przetwarzania sygnałów, nowe instrukcje przyspieszające przetwarzanie danych z użyciem uczenia maszynowego, oraz zwiększoną wydajność przetwarzania danych za pomocą instrukcji wektorowych.

Według ARM Ltd, procesory oparte o ARM v9 i posiadające mikroarchitekturę zgodną z projektem przygotowanym przez ARM Ltd, będą o około 30 procent bardziej wydajne od jednostek z dotychczasową architekturą ARM v8.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 2/04/21 | godz.: 19:56)
    niech wrescie jakis producent trzepie ARM OS, nie wszystkie cepy ARM wymagaja licencji. Wystarczy zaczac opracowywac OS - kazdy producent usprawnia proces, kazdy nowy kolejny producent dostaje bazo najaktualniejszego cepa i taki postep daje korzysci klientom. A nie ze wszystko jest opatentowane i bul jak za zloto.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.