Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 7 kwietnia 2021 
    

RTX Voice w końcu trafił do posiadaczy kart GeForce RTX


Autor: Wedelek | 05:14
(1)
Kilka miesięcy po wybuchu globalnej pandemii wirusa SARS-CoV-2 Nvidia opublikowała bezpłatne narzędzie o nazwie RTX Voice, którego zadaniem była aktywna redukcja hałasu otoczenia podczas korzystania z mikrofonu. Nowe rozwiązanie wykorzystywało w tym celu sieć neuronową, a także karty graficzne z rodziny GeForce RTX. Starsze GTXy zostały pominięte, bo jak twierdziła Nvidia do jej działania niezbędne są rdzenie Tensor, których poprzednie serie nie posiadały. Szybko okazało się, że jest to nieprawda i że można z RTX Voice korzystać również na starszym sprzęcie z Windowsem 7.

Ostatecznie Nvidia zdecydowała się na wcielenie RTX Voice do większego oprogramowania o nazwie RTX Broadcast, a w tzw. międzyczasie wydano po cichu aktualizację, która znosiła pierwotne ograniczenia. Dzięki temu z RTX Voice mogą wreszcie korzystać posiadacze kart graficznych z rodziny RTX oraz GTX i to począwszy od serii 600 (Kepler) wzwyż.

Trzeba mieć tylko na uwadze, że wiąże się to z dość dużym obciążeniem samej karty, która do odszumiania wejścia i wyjścia potrzebuje (w zależności od modelu) od 8% do 20% mocy, co z kolei przekłada się nawet na 30W energii elektrycznej wymaganej do zasilania obciążonych jednostek.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. W tytule jest błąd - GTX a nie RTX (autor: sofolok | data: 9/04/21 | godz.: 09:32)
    błąd

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.