Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 16 kwietnia 2021 
    

Xeony na bazie Alder Lake-S zadebiutują jeszcze w 3. kwartale


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 18:41
Poza debiutującymi niedawno Core 11. generacji (Rocket Lake-S, 14nm), jeszcze w tym roku mają pojawić się też kolejne CPU nazywane jako Alder Lake-S, które trafią do sprzedaży albo jako Intel Core 12. generacji, albo pod zupełnie nową nazwą Intel Evo. Procesory zaoferują 8 wydajnych rdzeni z architekturą GoldenCove, które będą wsparte przez 8 energooszczędnych rdzeni w postaci Gracemont, czyli ulepszonej wersji rdzeni x86 Tremont. Alder Lake-S będą też zgodne z pamięciami DDR5 i całkowicie nową podstawką LGA 1700. Intel planuje też debiut procesorów Xeon bazujących na Alder Lake-S.

Będą to procesory dedykowane do stacji roboczych oraz serwerów nabiurkowych, i przeznaczone do konfiguracji wyłącznie jednoprocesorowych. Procesory będą współpracować z chipsetem Intel W680 oraz pamięciami DDR5 z korekcją błędów ECC.

W materiale jaki Intel zaprezentował podczas spotkania z dystrybutorami wynika, że debiut Xeonów opartych o rdzenie Alder Lake-S odbędzie się jeszcze w 3. kwartale tego roku.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.