Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 20 kwietnia 2021 
    

Nvidia chce przejąć ARMa do końca 2022 roku


Autor: Wedelek | źródło: Venture Beat | 05:15
(3)
Aktualny szef Nvidii - Jensen Huang w niedawnym wywiadzie dla Venture Beat twierdzi, że jego firma powinna przejąć ARMa do końca 2022 roku – mowa dokładnie o maksymalnie 18 miesiącach. Aktualnie zieloni czekają na opinię regulatorów rynku, którzy mogą jeszcze zablokować zakup firmy lub przynajmniej znacząco go utrudnić. Dowiedzieliśmy się też nieco więcej o umowie jaką zawarła Nvidia z aktualnym właścicielem ARMa – konsorcjum SoftBank. W jej ramach fundusz miałby uzyskać kwotę 40 miliardów dolarów, z czego część miałaby być wypłacona w papierach wartościowych. Mówimy konkretnie o 10% akcji Nvidii.

Jednocześnie amerykański gigant zobowiązuje się do utrzymania siedziby ARM w obecnej lokalizacji, tj. w Cambridge, co ma być ukłonem w stronę Brytyjskiego rządu i tamtejszych regulatorów. Nvidia potwierdziła również, że nie ma zamiaru zmieniać modelu funkcjonowania nabywanego przedsiębiorstwa ani cen udzielanych licencji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. miejmy nadzieję (autor: pandy | data: 20/04/21 | godz.: 11:23)
    że przyśpieszy to komercyjny sukces RISC-V jako najlepszje alternatywy dla wszystkich zamknietych ISA.

  2. i znowu ani słowa o ARM China (autor: SlawioG | data: 20/04/21 | godz.: 17:57)
    czyli zbuntowanej spółce joint-venture zgodnie z chińskimi regulacjami. Ich też "wchłoną" choć chińczycy nie pozwolą? :D :D :D

  3. ahem.... (autor: g5mark | data: 21/04/21 | godz.: 22:45)
    "...Zobowiązuje się do utrzymania siedziby ARM w obecnej lokalizacji, tj. w Cambridge..." - siedziba może sobie być, a wszystkie patenty trafia do siedziby NVIDIA "...Nie ma zamiaru zmieniać modelu funkcjonowania nabywanego przedsiębiorstwa ani cen udzielanych licencji" - przynajmniej na razie.Po co zmieniać ten model skoro można stworzyć zupełnie nowy, od podstaw. Jak już Nvdia będzie miała patenty w swoich rękach to zaczną ich używać i będą mieli pierwszeństwo. Współczuję Chińczykom, w razie zwarcia ze stanami pozostaje im tylko Risc-V albo wynajdą własną architekturę

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.