Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 21 kwietnia 2021 
    

Microsoft Edge będzie jeszcze oszczędniejszy


Autor: Wedelek | 05:29
(6)
Przeglądarka Edge na bazie projektu Chromium zdobywa coraz większą bazę użytkowników i obecnie jest już popularniejsza od Firefoxa. Według Statcounter Chrome dzierżył w marcu 67,09% udziałów, na drugim miejscu było Safari z udziałem 10,13%, a na trzecim wylądował Edge właśnie, który z wynikiem 8,04% wyprzedził minimalnie Firefoxa (7,97%). Duża w tym zasługa ostatnich aktualizacji, które sprawiają, że program Microsoftu jest coraz lepszym narzędziem. Przez to użytkownicy często nie widzą potrzeby zmiany Edge na inną aplikację. Tym bardziej, że wspomniana przeglądarka szczególnie dobrze radzi sobie na urządzeniach mobilnych – a niebawem ma być pod tym względem jeszcze lepsza.

Wszystko za sprawą trybu Performance Mode poprawiającego zarządzanie pamięcią RAM i zasobami CPU oraz GPU. Realizacja tych założeń ma się odbywać między innymi poprzez usypianie nieużywanych kart, które domyślnie po 5 minutach będą dezaktywowane, zwalniając cenne zasoby. Nowy tryb będzie opcjonalny i ma podlegać dodatkowym modyfikacjom, ale na razie nie działa to jeszcze w 100% poprawnie. Mimo to możecie go już testować – został zaimplementowany w najnowszej wersji Canary.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: pwil2 | data: 21/04/21 | godz.: 23:19)
  Większą integrację Edge z systemem można poznać po tym, że od tego roku Edge potrafi wywalić Explorer.exe

  Sprawdzałem na 3 maszynach, w tym na i5-tce. Każda z maszyn miała po 64GB RAMu.


 2. c.d. (autor: pwil2 | data: 21/04/21 | godz.: 23:20)
  Chrome z tym samym zestawem zakładek nie miał wpływu na system, poza zżeraniem zasobów.

 3. c.d. (autor: pwil2 | data: 21/04/21 | godz.: 23:21)
  Edge na silniku Chrome jest jakieś 100x lepszy od starego. Dosłownie, bo tyle razy więcej zakładek udźwignie, zanim się zaczynają problemy.

 4. Nowsze systemy... bezsensowne! (autor: Majster | data: 23/04/21 | godz.: 16:00)
  Jak się używa zapyziałego i beznadziejnego patola Windows 10, to nic dziwnego, że tak się dzieje. Można zobaczyć w jaki "standard" wszedł np. Firefox. Ostatnie sensowne wersje to 2x.0 lub 3x.0, ewentualnie 51, ale tylko po modyfikacjach w wyglądzie. Nowsze? Pomińmy je milczeniem. Nic dziwnego, że Mozilla traci użytkowników. Oni sami się przyczynili do takiego stanu rzeczy. Tak samo tamci z telewizji - wałkują non-stop głupoty typu Anything Goes, dzieciaki, które strasznie umieją gotować (z polecenia wpływowych rodziców), jeszcze inne beznadziejne seriale, a potem się dziwią że ludzie Ich krytykują.

  Tutaj pewna strona - na pamiątkę.

  https://i.imgur.com/qm1lkmK.jpg

  IE v9.0. Przeglądarka na swój sposób całkiem minimalistyczna.


 5. @4. (autor: pwil2 | data: 25/04/21 | godz.: 02:26)
  Firefox bez obsługi wielowątkowości w czasach procesorów 4+ rdzeniowych był reliktem przeszłości.

 6. Starsze wersje (autor: Majster | data: 6/05/21 | godz.: 18:20)
  Dlatego używam starej wersji 51, bo widzę co się dzieje z tymi nowszymi nawet na nowych komputerach. Tym bardziej, że jak mniemam to sam Win 10 dużo dokłada od siebie, i następnie stąd dziwne, bardzo nietypowe problemy. Popatrzcie sobie na ilość procesów i usług w tym patolu to się złapiecie za głowę. System jest przeładowany i przerośnięty, jeszcze trochę MS naćka do tej 10-ki zużytych prezerwatyw, i tylko dlatego bo "tak ma być".

  A Ty pwil2 jesteś przykładem wszędobylskiej, wpychanej na siłę pieprzonej nowoczesności, od której ta ludzkość któregoś dnia zdechnie. Po prostu ugotuje się we własnym sosie. Ale Ty tego nie rozumiesz i nie zrozumiesz nigdy, bo obłuda pro-AMD zasłania Ci dobry widok. Na horyzoncie (dalekim) niczego nie dostrzegasz, poza swoją głupią nowoczesnością.

  Przez takich jak Ty ten świat zmierza do czego zmierza, a to nie jest dobre. Cały software schodzi powoli na psy. Zobacz ile zajmują na dysku sterowniki nVidia lub AMD... po wykonanej instalacji. Cofnij się wstecz pamięcią i poczytaj jak było pod koniec 2009 roku z Gadu-Gadu 10. W tamtym czasie była tragedia, a jak wiadomo był to zaledwie początek tych wszystkich negatywnych zmian. To są oczywiste zagadnienia, dla mnie bardzo jasne i klarowne.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.