Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 22 kwietnia 2021 
    

Sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale 2021 roku


Autor: Wedelek | źródło: Strategy Analytics | 05:16
Firma Strategy Analytics opublikowała najnowsze dane dotyczące kondycji rynku smartfonów w pierwszym kwartale bieżącego roku i udziału poszczególnych producentów w globalnej sprzedaży. Według ich danych w badanym okresie dostarczono ponad 340 milionów sztuk urządzeń, co stanowi wzrost aż o 24% w ujęciu rocznym – jest to największa tak pozytywna zmiana począwszy od 2015 roku. Najwięcej smartfonów sprzedano w Chinach, gdzie w pierwszym kwartale trafiło aż 94 miliony sztuk – wzrost o 35%. Nadal niezmiennie dużą popularnością cieszą się urządzenia z wbudowanym modemem 5G, które sprzedają się z miesiąca na miesiąc coraz lepiej.

Jeśli chodzi o popularność poszczególnych marek, to na pierwszym miejscu znalazły się urządzenia od Samsunga, który sprzedał 77 milionów sztuk co stanowiło aż 23% wszystkich dostarczonych smartfonów (+32% w ujęciu rocznym). Na drugim miejscu było Apple z wynikiem 57 milionów sztuk i udziałem 17% (+44%), a podium zamknęło Xiaomi, które sprzedało 49 milionów sztuk (15%, +80%). Dalej były Oppo i Vivo, które dzierżą około 11% rynku i sprzedały w Q1 po około 38mln i 37mln sztuk smartfonów. Największym przegranym był z kolei Huawei, który wypadł poza TOP5, przegrywając wyraźnie z pozostałym podmiotami obecnymi na rynku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.