Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 23 kwietnia 2021 
    

Intel wygrywa spór sądowy z VLSI


Autor: Wedelek | źródło: Toms Hardware | 05:01
(1)
Sąd w Waco, w stanie Teksas orzekł, że Intel nie musi płacić odszkodowania firmie VLSI za rzekome naruszenie patentów numer 187 i 522. Te są związane z funkcją Speed Shift odpowiedzialną za właściwy dobór taktowania i napięcia z jakim pracuje rdzeń w celu osiągnięcia możliwie najwyższej wydajności. Oba patenty oryginalnie należały do NXP Semiconductors, który został wykupiony przez VLSI (firma założona przez Fortress, fundusz zależny od Softbanku), a ich naruszenie zostało wycenione przez oskarżenie na kwotę około 3 miliardów dolarów.

Nie jest to kwota mała, nawet jak na tak dużą firmę, więc Intel na pewno się z takiego obrotu sprawy ucieszył. Zwłaszcza, że nie jest to jedyny spór, jaki toczy aktualnie z VLSI. W marcu Chipzilla przegrała już jedną sprawę o wypłatę 2,18-miliardów dolarów zadośćuczynienia, ale przed wypłatą uratowała ją złożona apelacja. Trzeci spór w kwestii innych patentów będzie mieć swoje rozstrzygnięcie dopiero w czerwcu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nikt nic nie dostanie poza prawnikami (autor: Qjanusz | data: 23/04/21 | godz.: 20:58)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.