Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 23 kwietnia 2021 
    

Sony obiecuje jeszcze więcej gier ekskluzywnych


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:30
(5)
Microsoft zaczął nową generację konsol z przytupem, przejmując całego Zenimaxa, a wraz z nim kilka studiów deweloperskich i wiele ważnych marek gier. Jednocześnie gigant mocno inwestuje w usługę Game Pass i Xbox Cloud wywołując tym samym regularnie poruszenie wśród graczy i obiecując tanie granie w objęte abonamentem hity. Sony dla kontrastu zachowuje się dużo spokojniej podkreślając, że nie ma zamiaru w najbliższym czasie podążać drogą obraną przez konkurencję, skupiając się zamiast tego na własnych planach wydawniczych.

Niedawno potwierdził to też sam Jim Ryan, który w wywiadzie dla Nikkei przyznawał, że prowadzona przez niego marka PlayStation będzie w nadchodzących latach podążać sprawdzoną ścieżką, stawiając przede wszystkim na treści ekskluzywne. Część będzie produkowana przez samo Sony, inne będą tworzone przez zewnętrznych partnerów, w tym między innymi przez studia niedawno wchłonięte przez Microsoft (lol). Co więcej przy okazji tej generacji treści dostępnych tylko na konsolach niebieskich ma być jeszcze więcej niż na PS4, a wszystkie mają być wysokiej jakości. Sony w przeciwieństwie do Microsoftu i Nintendo zdecydowało się zrezygnować z mniejszych i/lub gorzej ocenianych marek, czego efektem była reorganizacja pracy studiów i anulowanie drugiej części Days Gone. Firma nie wyklucza też zakupów lub otwarcia nowych studiów, choć raczej nie powinniśmy się spodziewać jakichś dużych ogłoszeń w tym temacie w najbliższych miesiącach.

Jim Rayan podkreślił również, że rynek japoński nadal jest dla Sony bardzo ważny i firma będzie dbać o klientów z tego konkretnego regionu jak tylko może. Zapytany o problem z dostępnością PlayStation CEO odpowiedział, że faktycznie jest to spore utrudnienie, ale jednocześnie dodał, że i tak sytuacja jest dużo lepsza niż w momencie premiery PlayStation 4. Po prostu popyt jest wyraźnie większy niż w ostatnich latach, a skali jego wzrostu nikt nie był w stanie przewidzieć.

Wracając jeszcze do exów od Sony, to na dniach (30 kwietnia) biblioteka Sony powiększy się o Returnal, a 11 czerwca dołączy do niej Ratchet & Clank: Rift Apart. Obie gry obiecują wysoką jakość, ale niestety w równie wysokiej cenie oscylującej wokół 70 dolarów/euro.



 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. od studiów (autor: leosh | data: 23/04/21 | godz.: 07:30)
  które pozamykali XD

 2. tak tak (autor: bajbusek | data: 23/04/21 | godz.: 12:45)
  i z tego powodu otworzyl VOD z 15 filmami :D

  Nędza i rozpacz ... XBOX skopie im dupę ... nareszcie. Mam obie konsole ale to co wyprawia Sony to należy się im KARNY QTAS


 3. Microsoft musiał przeżyć niesamowitą traumę (autor: Qjanusz | data: 23/04/21 | godz.: 20:52)
  związaną z porażką konsoli poprzedniej generacji. Teraz sypie workami złota na prawo i lewo, aby tylko umocnić się w siodle. Zaczęło się od kupna bardzo mocnego APU, dalej mnieliśy przejęcia studiów tworzących gry, próbę kupna Discorta, marketing na poziomie nie gorszym od tego który prezentował CDP przed premierą CP77.
  Ciekawe co będzie dalej...
  Trzymam za nich kciuki. Sony już się nachapało. Teraz niech ich konkurencja wróci do łask.


 4. @2. (autor: pwil2 | data: 26/04/21 | godz.: 11:50)
  Oby tylko nie zbyt mocno, bo mi całkiem odpowiada podejście MS do rynku konsol jako tego, który się bardziej stara.

 5. Słowo "ekskluzywny" żadko używa się w tym znaczeniu w naszym języku (autor: 5eba | data: 27/04/21 | godz.: 13:37)
  I pomimo że jest poprawne to jakoś tak razi.
  exclusive - na wyłączność.
  Któraś z telewizji prezentowała "ekskluzywne wywiady".


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.