Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 23 kwietnia 2021 
    

Sony zgłosiło nowy patent związany z SI, która ma symulować zachowania gracza


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 18:16
Sony zgłosiło ciekawy patent dotyczący wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji w swoich aktualnych i przyszłych konsolach. Opisuje on algorytm śledzący poczynania gracza i uczący się na tej podstawie jego zachowań. Tak zbudowana SI byłaby w stanie odwzorować to jak gra dany użytkownik, a nawet zasymulować rozgrywkę w tytule, w który ta osoba jeszcze nigdy nie grała. Oczywiście nie chodzi o to, by AI przechodziło nowe tytuły za nas, tylko żeby pomagało nam w przezwyciężeniu trudności i zdobyciu określonych trofeów lub wyszukaniu pochowanych przez twórców znajdziek.

Teoretycznie dałoby się też wykorzystać tak zgromadzone dane do budowania inteligentniejszych, reagujących na nasz styl rozgrywki przeciwników. Tyle tylko, że wymagałoby to sporo czasu i finalnie z takich danych korzystali by pewnie tylko pracownicy studiów deweloperskich samego Sony. Trudno jednak powiedzieć czy Japończycy zdecydują się iść taką drogą, czy raczej odpuszczą sobie kombinowanie w ten sposób.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.