Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 27 kwietnia 2021 
    

GlobalFoundries przenosi swoją siedzibę do FAB 8


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 07:46
(3)
Firma GlobalFoundries, jeden z trzech największych na rynku producentów układów scalonych na zamówienie, w 2. połowie 2018 roku poinformowała o porzuceniu dalszego rozwoju 7nm litografii oraz wycofaniu się z wyścigu technicznego z TSMC i Samsungiem. Powodem tego miałby być zbyt wysokie koszty opracowania kolejnych procesów litograficznych. Mimo tego producent cały czas działa i prowadzi produkcję w starszych litografiach do 12nm włącznie, czyniąc obecnie istotne działania związane ze wzrostem swoich mocy produkcyjnych.

W ubiegłym roku firma poinformowała o zakupie gruntu o powierzchni 27 hektarów, przylegającego do jej najnowocześniejszej fabryki FAB 8, zlokalizowanej w USA w stanie Nowy Jork.

Teraz producent poinformował o przeniesieniu swojej siedziby do rozbudowywanego kompleksu FAB 8 w USA. Zmiana następuje efektywnie z dniem dzisiejszym, powodując też relokację kadry zarządzającej. Dotychczasowa siedziba mieściła się w Santa Klara w dolinie Krzemowej, a poprzednie - w Abu Dhabi w biurowcu inwestora (Mubadala i ATIC), a początkowo w Dreźnie gdzie znajdują się byłe fabryki AMD, zakupione przez Global Foundries w 2008 roku.

Wszystko wskazuje na to, że domniemywane plany porzucenia działalności przez GlobalFoundries nie dojdą do skutku, a producent będzie obecny na rynku obierając trochę inną, bardziej ekonomiczną strategię działalności, niż to miało miejsce do 2018 roku.Fab 8 w stanie Nowy Jork i pamiątkowe zdjęcie pracowników z okazji 10 lat istnienia Global Foundries

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pwil2 | data: 27/04/21 | godz.: 19:47)
    Szejk nie chce dokładać dalej do interesu goniąc najlepszych, ale też nie zamierza porzucać zainwestowanych środków i wycofywać się. By przejść na niższy proces potrzebują nowego Fabu, by nie musieć wyrzucać obecnego sprzętu, który się jeszcze spłaca.

  2. ... (autor: krzysiozboj | data: 28/04/21 | godz.: 00:47)
    Raczej zapotrzebowanie na scalaki, nawet te w 12 nm, jest tak spore, że zwiększają moce.

  3. @2. (autor: Mariosti | data: 28/04/21 | godz.: 09:49)
    No dokładnie. Nie licząc relatywnie drogich cpu, gpu i soc, 12nm to bardzo high-endowy proces dla większości pozostałej elektroniki na świecie która też gdzieś jest przecież produkowana...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.