Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 28 kwietnia 2021 
    

Na czym polega szkolenie VLOS?


Autor: materiały partnera | 19:11
Szkolenie VLOS (NSTS-01), to szkolenie, dzięki któremu dana osoba otrzymuje Europejski certyfikat do latania dronem. Mowa tu dokładnie o tym, że właściciel drona z kamerą 4K z certyfikatem po tym szkoleniu może używać drona do kręcenia reklam nie tylko w Polsce, ale też na terenie całej Unii Europejskiej, bo ten certyfikat daje konkretnemu filmującemu taką możliwość.

Dlaczego szkolenie VLOS jest takie ważne?Szkolenie VLOS (NSTS-01), po którym otrzymuje się certyfikat Europejski, to nie są jakieś tam ćwiczenia z latania dronem. Mowa tu dokładnie o tym, że to raczej taka wiedza teoretyczna dotycząca bezpieczeństwa związanego z lotem drona. W tym przypadku chodzi niemal wyłącznie o przepisy panujące w UE, czyli o to, że dron nie może się zbytnio zbliżyć do lokalnego portu lotniczego lub do tego międzynarodowego, bo dron nad pasem startowym to bezpośrednie zagrożenie dla startujących i lądujących maszyn, a odpowiednie certyfikaty i przepisy dotyczące rejestrowania małych bezzałogowych statków latających powstały po to, bo operator drona, który stworzył bezpośrednie zagrożenie, nie pozostał jakąś tam anonimową osobą, którą trudno odszukać i to nawet wtedy, gdy dany egzemplarz drona wpadnie w ręce personelu zajmującego się portem lotniczym.

Inne wiele mówiące wzmianki o certyfikacieTen certyfikat ze szkolenia VLOS dany operator drona musi mieć przy sobie, bo mogą skontrolować go policjanci lub straż miejska. Służby te mają tego typu możliwość i to w dowolnej chwili. Natomiast sam operator musi się legitymować za pomocą certyfikatu, bo samo wytłumaczenie tego, że zatrudnił go właściciel hotelu do nakręcenia filmu promocyjnego, nie wystarczy. Zgodnie z przepisami panującymi obecnie operator musi okazać ten certyfikat, po to, by pomyślnie przejść kontrolę.

Rzecz jasna uzyskanie tego typu certyfikatu też i swoje kosztuje, ale ludzie kręcący filmy reklamowe dronem z kamerą 6K to nie biedacy. Mowa tu dokładnie o tym, że polatają takim dronem przez mniej niż godzinę, a następnie jeszcze nakręcą pewną ilość filmów za pomocą dość drogiej lustrzanki cyfrowej. Na sam koniec te materiały graficzne będą obrabiać przez kilka dni na laptopie z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach, który też nie jest opcją tanią. Ze względu na te przyczyny stać ich na szkolenie.

Oferty dotyczące kręcenia reklamOperator drona z Polski świadczący usługę stworzenia reklamy dla klienta z Niemiec to rzecz jasna atrakcyjna cena dla klienta z bogatszego kraju. Problem tkwi jedynie w tym, że taki operator musi mieć certyfikat po szkoleniu VLOS, bo dzięki temu certyfikatowi kręcenie materiału filmowego będzie przebiegało bezproblemowo. Mowa tu dokładnie o tym, że operator nakręci serię filmów i podczas ich kręcenia kontrola policyjna zapewne nie wykaże błędów w dokumentach.

Potem taki specjalista nakręci jeszcze filmy za pomocą lustrzanki cyfrowej, a na sam koniec obrobi te materiały za pomocą masywnego i wartościowego laptopa, czyli po kilku dniach od chwili, w której zaczęto kręcić film dronem, klient z Niemiec dostanie gotową reklamę, która dla niego jest finansową okazją.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.