Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 28 kwietnia 2021 
    

UMC zainwestuje 3,6 mld USD we wzrost mocy produkcyjnych


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 22:04
Tajwańska firma UMC (United Microelectronics Corporation) to jeden z pięciu największych na rynku producentów układów scalonych na zamówienie - oprócz TSMC, Samsunga, GlobalFoundries, i chińskiego SIMC. Aktualnie producent operuje głównie na litografii 28nm, ale posiada już pierwsze fabryki wytwarzające chipy w technologii 14nm. Pod względem wielkości dostaw producent wyprzedza GlobalFoundries, które oferuje bardziej zaawansowane litografie, ale sumarycznie produkuje mniej wafli krzemowych. Zarząd UMC poinformował właśnie, że w odpowiedzi na globalne zapotrzebowanie, w najbliższym czasie wyda dodatkowe 3,6 mld USD na wzrost swoich mocy produkcyjnych

Środki te zostaną zainwestowane w zakładzie Fab 12A, który obecnie wytwarza 90 tysięcy wafli miesięcznie w litografii 28nm. Jeszcze w tym roku zdolność produkcyjna zostanie podniesiona do 100 tysięcy wafli miesięcznie, a w przyszłym roku do 127,5 tysiąca wafli miesięcznie. Jednocześnie zakupiony zostanie taki osprzęt, którego jak największa część będzie mogła w przyszłości zostać przeniesiona na linie produkcyjne 14nm litografii.

UMC zatrudni też w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy dodatkowo około 1000 nowych pracowników, którzy będą obsługiwać rozbudowany Fab 12A.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.