Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 4 maja 2021 
    

Deweloperzy zarobią więcej ze sprzedaży gier w MS Store dla PCtów


Autor: Wedelek | 05:45
Microsoft Store raczej nie cieszy się dużą estymą wśród posiadaczy PCtów, więc aby zwiększyć jego popularność wśród deweloperów i w dalszej mierze wśród użytkowników Microsoft zdecydował się na obniżenie marży pobieranej od zakupionych za jego pomocą produktów. Począwszy od 1 sierpnia 88% kwoty wydanej w MS Store trafi bezpośrednio do twórców, a 12% do właściciela platformy, czyli do giganta z Redmond. Jest to istotna zmiana, zwłaszcza, że do tej pory Microsoft pobierał sobie opłatę w wysokości aż 30% od każdego zakupu. Jeśli chodzi o konkurencję to Epic również ma stawkę 12%, a w przypadku Steama mamy trzy progi uzależnione od wartości osiąganego przez dewelopera przychodu – liczone dla każdego produktu oddzielnie.

Na początku prowizja wynosi 30%, a po osiągnieciu przychodu ze sprzedaży danej gry na poziomie odpowiednio $10 milionów i $50 milionów topnieje najpierw do 25%, a potem do 20%.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.