Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 5 maja 2021 
    

Intel ogłasza inwestycję w Faby w Rio Rancho


Autor: Wedelek | źródło: Toms Hardware | 05:59
(2)
Pat Gelsinger – aktualny szef Intela – w wywiadzie udzielonym CBS News ogłosił rozpoczęcie dużej inwestycji w ramach kampusu Rio Rancho położonym w stanie Nowy Meksyk. W sumie na rozbudowę istniejących Fabów zostanie przeznaczone ponad 3,5-miliarda dolarów, a w wyniku rozbudowy pracę w placówce znajdzie dodatkowe 700 osób. Dla porównania aktualnie personel Chipzilli w tym regionie liczy około 1800 osób. Wzrost zatrudnienia jest więc konkretny, a to nie wszystko. Dodatkowo Intel planuje zatrudnić na czas rozbudowy około 1000 pracowników budowlanych, a kolejne 3500 ma wykonywać inne usługi na rzecz kompleksu.

Dzięki poczynionej inwestycji Faby w Rio Rancho mają być w stanie wytwarzać nowoczesne mikroprocesory warstwowe wykonane w technologii Foveros, stanowiąc przy tym ważny element planu IDM 2.0 w ramach którego Intel chce wynajmować swoje linie produkcyjne innym podmiotom.

Opisywana tu rozbudowa jest jedną z wielu jakie Intel chce poczynić w nadchodzących latach. Kolejne $20 miliardów ma pochłonąć budowa dwóch nowych fabryk w Arizonie, a następne $10 miliardów zostanie przeznaczone na modernizację placówek w Izraelu. Chipzilla chce też przy współudziale funduszy UE rozpocząć w niedalekiej przyszłości budowę sporej fabryki w Europie.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. USA jeszcze są suwerenne (autor: ekspert_IT | data: 5/05/21 | godz.: 17:34)
    A my już nawet swoją autonomię (bo suwerenności nie mamy po traktacie lizbońskim) oddajemy, zapożyczając się na wieki u Sorosów i Rohtschieldów https://www.salon24.pl/...-dlugi-bogatszych-krajow UK dobrze zrobiło, że opuściło to towarzystwo...

  2. @1 Jasne, bo wcześniej się u nich nie zapożyczaliśmy... (autor: Sebalos | data: 5/05/21 | godz.: 21:19)
    A co do UK - to jeszcze za wcześnie żeby wyciągać wnioski dotyczące BREXITu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.