Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 10 maja 2021 
    

APU Rembrandt dostanie IGP z 12 blokami CU typu RDNA 2


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 12:58
W styczniu oficjalnie zadebiutowały nowe procesory AMD Ryzen serii 5000 ze zintegrowaną grafiką, skrywane wcześniej pod nazwą kodową Cezanne. Są to następcy wcześniejszych APU Renoir (ZEN 2 i Vega), czyli laptopowych Ryzenów serii 4000. w odróżnieniu od których mają nowsze rdzenie x86 z architekturą ZEN 3. Niestety AMD zdecydowało się pozostawić w Cezanne układ graficzny Vega 8, co prawdopodobnie związane jest z chęcią zachowania niewielkich rozmiarów układu krzemowego a tym samym dostarczenia na rynek większych ilości tych procesorów.

Nowszy układ graficzny z architekturą RDNA2 zostanie zastosowany w APU Rembrandt, które z kolei mają pojawić się na przełomie 2021 i 2022 roku. Według źródeł, chipy te będą wytwarzane w litografii 6nm u TSMC, i otrzymają kontroler obsługujący kolejną generację pamięci, czyli DDR5 i LPDDR5.

Nowy IGP ma mieć 12 bloków CU (Compute Units), czyli o 50% więcej niz IGP zastosowany w Cezanne. Jak wiadomo, każdy blok CU z architekturą RDNA 2 jest znacznie bardziej wydajny, niż ten z architekturą Vega, co sprawia, że skok wydajności graficznej w APU Rembrandt może być bardzo duży.

APU Rembrandt zadebiutują prawdopodobnie końcem tego lub na początku przyszłego roku, w postaci procesorów Ryzen seri 6000.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.