Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 18 maja 2021 
    

Xboxy Series S i X otrzymają wsparcie dla Dolby Vision


Autor: Wedelek | 05:01
(1)
Microsoft ogłosił, że konsole Xbox Series S i X niebawem otrzymają wsparcie dla standardu Dolby Vision. Nowa technologia to rozwinięcie idei HDR (High Dynamic Range) wzbogaconej między innymi o możliwość wyświetlania nawet 12-bitowej palety barw. Dla porównania popularny standard HDR10+ jest ograniczony do „zaledwie” 10-bitowej głębi kolorów. Na opisywanej zmianie zyskają więc posiadacze droższych modeli wyświetlaczy, dla których aktualnie wspierany HDR10 jest niewystarczający. W momencie pisania tego artykułu z Dolby Vision mogą cieszyć się jedynie członkowie grupy Insider Alpha Ring, którzy zgodzili się zostać nieodpłatnie testerami nowych technologii.

Reszta graczy będzie musiała poczekać do zakończenia oficjalnych beta testów – prewencyjnie daty nie podano. Microsoft chwali się, że dzięki opisywanej aktualizacji nowe Xboxy mają być pierwszymi konsolami na rynku, które będą wspierać zarówno Dolby Vision jak i Dolby Atmos. Pozostaje mieć nadzieję, że ten stan rzeczy wkrótce ulegnie zmianie.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Szkoda tylko (autor: ligand17 | data: 20/05/21 | godz.: 08:36)
    że ten Dolby Vision nie działa na 4K@120Hz. Albo 120Hz, albo Dolby Vision.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.