Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 18 maja 2021 
    

Sony nawiązuje współpracę ze Steamem


Autor: Wedelek | źródło: Steam | 05:45
Ostatnia aktualizacja Steama wprowadziła do sklepu nową grupę dedykowaną PlayStation Studios w ramach której zgrupowane są wszystkie produkcje od Sony dostępne na platformie Valve. Aktualnie znajdziemy tam 41 pozycji, z czego tylko połowa jest widoczna, a reszta nie ma jeszcze opisu. To oznacza, że Sony ma szerszy plan ekspansji swojej oferty na PCty i to zarówno w kwestii samych gier jak i dodatków do nich, a w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych premier na blaszakach. W tym momencie rodzi się pytanie czy współpraca z Valve będzie jednostronna czy może Sony zdecyduje się na wprowadzenie jakiejś formy integracji ze Steam na swoich konsolach.

Pytany o tę kwestię Gabe Newel, czyli szef Valve dość enigmatycznie odpowiada, że wszystkiego dowiemy się jesienią dając tym samym pole do popisu wszelkiej maści spekulantom. Niektórzy z nich sugerują nawet, że na blaszaki trafi część z zapowiedzianych na tę generację gier ekskluzywnych od Sony. A tych jak wiadomo w całym cyklu życia PlayStation 5 ma być w sumie 25, z czego połowa to zupełnie nowe IP.

Osobiście uważam taki scenariusza za nierealny i spodziewałbym się raczej premiery kolejnych gier dla PS4 na komputerach PC i premiery na konsolach Sony nowogeneracyjnych gier z uniwersum Halflife, w tym przeznaczonego dla VR Alyxa.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.