Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 19 maja 2021 
    

Apple szykuje kilka nowych wersji układu M1


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:01
Nieoficjalne źródła mówią, że w tym roku zobaczymy co najmniej dwa nowe modele laptopów od Apple wyposażone w zmodyfikowane procesory M1. Na pierwszy ogień pójdą ponoć 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro, które mają otrzymać 10-rdzeniowy SoC w którym zagości 8 mocnych rdzeni i 2 słabsze oraz dużo mocniejszy IGP z 16-32 rdzeniami. Tak dopakowany M1 ma też wspierać do 64GB pamięci RAM, a więc 4x więcej niż zwykły M1. Same laptopy otrzymają ponadto matryce mini LED, czytnik kart pamięci, oraz złącza HDMI, USB 4 i MagSafe. Premiera latem.

Jesienią natomiast czeka nas debiut odświeżonego modelu Air, który również ma otrzymać lepszą matrycę, porty USB 4 i MagSafe oraz poprawioną wersję procesora M1. W tym jednak przypadku Apple ma się ograniczyć do podniesienia zegarów części CPU i rozbudowania IGP o dwa dodatkowe rdzenie – nadal mają być dostępne dwie opcje, ale już z 9 i 10 rdzeniami.

Oprócz laptopów zmodyfikowaną wersję M1 otrzyma też ponoć desktopowy Mac Pro, ale w tym przypadku mamy otrzymać dwa warianty z 20 rdzeniami (16 mocnych i 4 słabsze) lub 40 rdzeniami (32 mocniejsze i 8 słabszych).

Jeśli chodzi o kolejną generację Apple Silicon, to ta ma mieć swój debiut w 2022 roku.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.