Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 31 maja 2021 
    

Pojedyncza aplikacja na iPadzie Pro może korzystać z maksymalnie 5GB RAMu


Autor: Wedelek | źródło: Hot Hardware | 05:15
Pod koniec ubiegłego tygodnia w sieci pojawiła się informacja na temat programowych ograniczeń nowych iPadów Pro z procesorami M1, które sztucznie limitują ilość RAMu jakie może zaadresować pojedyncza aplikacja do 5GB. Tyczy się to wszystkich modeli, w tym TOPowych wersji z 1TB i 2TB nośnikiem SSD, które mają aż 16GB pamięci podręcznej. Dla porównania wcześniejsze wersje iPadów z układami A12Z oddawały do dyspozycji pojedynczej aplikacji maksymalnie 3GB z 6GB dostępnego RAMu. Sprawa ta została nagłośniona po publikacji aktualizacji oprogramowania graficznego ProCreate, w którym ilość możliwych do utworzenia warstw wzrosła z 91 do raptem 115.

Niezadowoleni użytkownicy zaczęli dociekać czemu postęp jest tak mały no i w końcu się dowiedzieli. Tym samym okazało się, że w chwili obecnej zakup iPada z większą ilością pamięci RAM niż bazowe 8GB stoi pod znakiem zapytania. Jasne, w tle możemy mieć uruchomione więcej aplikacji, ale to raczej niewielki plus. Poprawa istniejącego stanu rzeczy ma się wydarzyć po prezentacji nowej wersji oprogramowania o nazwie iPadOS 15, w którym zostanie wprowadzony nowy system zarządzania pamięcią. Nie wiadomo jednak czy wraz z nowym OSem limit pamięci dla aplikacji się zwiększy, a jeśli tak, to o ile, więc przyszłość wcale nie musi być dużo lepsza niż teraźniejszość.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.