Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 8 czerwca 2021 
    

AMD FidelityFX Super Resolution trafi do konsol Xbox Series X i S


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 12:44
(2)
22 czerwca AMD udostępni w swoich sterownikach graficznych nową technikę - FidelityFX Super Resolution. Jest to odpowiedź na oferowane przez Nvidia rozwiązanie DLSS (Depp Learning Super Sampling), wykorzystujące jednostki obliczeniowe GPU do supersamplingu, czyli podniesienia rozdzielczości wyrenderowanego obrazu wraz z częściową eliminacją efektów ubocznych tej konwersji. Rozwiązanie pozwala uzyskać więcej klatek na sekundę, niż gdyby grafika była renderowana natywnie w rozdzielczości takiej jak uzyskiwanej poprzez supersampling, a kosztem wyżej płynności jest pewien spadek jakości obrazu.

FidelityFX Super Resolution ma zaoferować w sumie 4 tryby pracy - Ultra Quality, Quality, Balanced i Performance. Podczas testu przeprowadzonego w grze Godfall na komputerze z Radeonem RX 6800 XT wydajność w rozdzielczości 4K i w trybie Ultra Quality wynosiła 78 FPS, w Quality było to 100 FPSów, w Balanced udało się dobić do 124 FPS, a w Performance do 150 FPS. Dla porównania po wyłączeniu FSR przy natywnym 4K i z włączonym RT ilość klatek dobijała do 49FPSów.

Do debiutu FidelityFX Super Resolution oficjalnie odniósł się także Microsoft, który właśnie potwierdził, że technika trafi do konsol Xbox Series X i S w ramach kolejnej większej aktualizacji oprogramowania.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. xpx (autor: xpx | data: 7/06/21 | godz.: 22:55)
    Mój pokoparkowy rx 480 dostanie czwarte życie XD

  2. @up (autor: ekspert_IT | data: 8/06/21 | godz.: 13:13)
    Na performance będzie śmigał w ponad 60fps w nowych produkcjach...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.