Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 9 czerwca 2021 
    

GlobalFoundries zwiększy dostawy wafli z GlobalWafers


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 22:51
Firma GlobalFoundries, jeden z trzech największych na rynku producentów układów scalonych na zamówienie, w 2. połowie 2018 roku poinformowała o porzuceniu dalszego rozwoju 7nm litografii oraz wycofaniu się z wyścigu technicznego z TSMC i Samsungiem. Powodem tego miałby być zbyt wysokie koszty opracowania kolejnych procesów litograficznych. Mimo tego producent cały czas działa i prowadzi produkcję w starszych litografiach do 12nm włącznie, czyniąc obecnie istotne działania związane ze wzrostem swoich mocy produkcyjnych. Niedawno firma zakupiła grunt zlokalizowany obok swojej fabryki FAB 8 w USA, czyniąc sobie miejsce na rozbudowę tego zakładu.

To jednak bardziej odległa perspektywa, a w ramach działań bieżących producent stara się zwiększyć wydajność w bieżących fabrykach. Jednym z elementów tych inwestycji jest zawarta właśnie nowa umowa z GlobalWafers - dostawcą czystych (niewytrawionych) wafli krzemowych. A ramach umowy, GlobalFoundries przeznaczy 800 mln USD na rozbudowę zakładów GlobalWafers - w tym ponad 500 mln USD na stworzenie nowej linii do wytwarzania 300mm płytek krzemowych, a 210 mln USD na rozbudowę istniejącej linii do wytwarzania 200mm płytek krzemowych.

W zamian za te środki GlobalFoundires zagwarantował sobie wyłączność dostaw nowych płytek krzemowych od GlobalWafers oraz ich atrakcyjne ceny.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.