Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 15 czerwca 2021 
    

Nvidia zwiększa produkcję kart z rodziny RTX 30x0 kosztem RTX 2060


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 05:15
(1)
Jeden z użytkowników forum Board Channel twierdzi, że Nvidia wysłała do swoich partnerów AIC informację o zmianach w łańcuchu dostaw. W ich następstwie producent zmniejszy ilość produkowanych kart graficznych GeForce RTX 2060, a pozyskane moce przerobowe wykorzysta do zwiększenia poziomu produkcji akceleratorów z rodziny RTX 30x0. Zmiany te zaczną obowiązywać jeszcze w tym miesiącu, co oczywiście szybko przełoży się na słabszą dostępność kart z GPU TU106. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zmiany w łańcuchu dostaw dotyczą przede wszystkim komponentów takich jak pamięci RAM czy układy wykorzystywane do budowy sekcji zasilania.

To ich tak naprawdę brakuje Nvidii najbardziej. Produkcja samych GPU nie stanowią w zasadzie żadnej przeszkody, bo układy z serii Turing są wytwarzane u TSMC, a Amperee u Samsunga. Ponieważ procesy technologiczne są w obu tych przypadkach inne, więc zmniejszenie zamówień na TU 106 nie wpłynie na zwiększenie produkcji nowszych GPU. Co innego w przypadku pozostałych komponentów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Logicznie (autor: VP11 | data: 15/06/21 | godz.: 08:19)
    Lepiej sie zarobi na najnowszych kartach, i urzytkownicy tez skorzystaja z lepszych rozwiazan

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.