Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 czerwca 2021 
    

Sytuacja na rynku kart graficznych zaczyna się powoli poprawiać


Autor: Wedelek | źródło: różne | 05:01
Wygląda na to, że sytuacja na rynku kart graficznych zaczyna się powoli normalizować. Nie oznacza to co prawda, że można już normalnie kupować nowe akceleratory w sugerowanych cenach detalicznych, co to to nie, ale i tak jest lepiej niż jeszcze 2-3 miesiące temu. Widać to po cenach najpopularniejszych modeli, które w porównaniu do początków maja spadły średnio o 12,6% (wg. wyliczeń Toms Hardware). Nieco lepiej jest też z dostępnością w sklepach. Co prawda przez większość czasu wielu modeli po prostu nie da się kupić, ale mimo wszystko dostawy są coraz częstsze.

Co więcej dystrybutorzy donoszą, że na rynek trafia coraz więcej kart z serii LHR (Light Hash Rate), które póki co nie cieszą się dużą estymą wśród kopaczy kryptowalut. Na szczęście to też powinno się niebawem zmienić, bo nowe blokady dla górników wprowadzone w nowych rewizjach chipów firmy Nvidia powinny skutecznie ograniczyć proceder wykupowania kart z GPU dla graczy do koparek. Może w końcu zakup karty do „blaszaka” przestanie być luksusem.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.