Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 28 czerwca 2021 
    

Mozilla uruchamia projekt Rally


Autor: Wedelek | źródło: Mozilla | 05:31
Prywatność danych i ogólnie pojęte cyberbezpieczeństwo stało się w ostatnich latach bardzo ważną kwestią. Użytkownicy Internetu coraz częściej zwracają uwagę na to kto zbiera od nich prywatne informacje, czego dokładnie dotyczą, w jakiej ilości są gromadzone i wreszcie do czego są potem używane. Problem w tym, że o ile ograniczanie samowoli prywatnych korporacji w tym aspekcie jest rzeczą chwalebną, to przy tym rykoszetem dostają organizacje non-profit, które gromadzą dane jedynie na potrzeby rozwoju nauki.

Świadoma tego problemu Mozilla postanowiła uruchomić program Rally w ramach którego użytkownicy będą mogli dobrowolnie przekazywać część swoich prywatnych danych (np. dotyczących czasu przeglądania witryn) na rzecz organizacji pozarządowych zajmujących się badaniami o charakterze niekomercyjnym. Aby zachęcić użytkowników do takiego działania Mozilla zapowiedziała, że będzie możliwe spersonalizowanie ustawień działania algorytmu zbierającego dane, a cały projekt ma być w pełni transparenty od samego początku aż do jego końca.

Przy tej okazji zapowiedziano, że pierwszym z podmiotów, który otrzyma dostęp do danych zgromadzonych w ramach inicjatywy Rally będzie Uniwersytet w Princeton, który użyje je w badaniach nad wpływem informacji ze świata polityki i newsów o COVID-19 na społeczeństwo.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.