Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 czerwca 2021 
    

Aplikacje dla iPadów będą mogły wykorzystać więcej niż 5GB RAMu


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:30
Wraz z premierą najnowszych iPadów z procesorami M1 wybuchła miniafera związana ze sztucznym ograniczeniem jakie Apple nałożyło na deweloperów. Jest ono związane z ilością pamięci RAM jaką może wykorzystać pojedyncza aplikacja i jest to pokłosie podobnego rozwiązania istniejącego w poprzednich wersjach OSa, w których też taki limit istniał. Problem polega na tym, że o ile w starszych iPadach z 6GB RAMu nie był on dotkliwy, tak w najnowszych tabletach z 8GB lub 16GB RAMu sztuczny przydział 5GB dla aplikacji bywa bolesny. Na szczęście jest to sytuacja przejściowa o czym świadczy druga beta iPadOS 15 w której pojawił się mechanizm umożliwiający przydzielenie danemu programowi dodatkowej ilości RAMu.

Przygotowany w tym celu algorytm ma na bieżąco weryfikować ilość dostępnej pamięci, a następnie rozdzielać dostęp do niewykorzystanych zasobów tym programom, które będą tego wymagać. Apple zaznacza przy tym, że nadal będzie istnieć zasada mówiąca, że dana apka musi działać równie szybko z mniejszą ilością pamięci RAM, a przydzielenie dodatkowych zasobów nie może być obligatoryjne do jej sprawnego działania.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.