Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 czerwca 2021 
    

LG chce zacząć sprzedawać w swoich sklepach iPhony


Autor: Wedelek | 05:45
Po oficjalnym wycofaniu się LG z rynku smartfonów południowokoreański gigant ma do rozwiązania dość istotny problem. Co zrobić ze sporą częścią wystawową w należących do tego producenta sklepach Best Shop. Jednym z pomysłów jest nawiązanie współpracy z Apple i rozpoczęcie sprzedaży urządzeń z rodziny iPhone i iPad, które wypełniłyby lukę po dotychczasowych telefonach od LG. Idea ta bardzo mocno nie podoba się Samsungowi, który twierdzi, że byłoby to wbrew umowie podpisanej przez oba podmioty w 2018 roku. Wynika z niej, że w sklepach firmowych Samsunga i LG mogą być sprzedawane jedynie produkty produkowane przez te firmy.

LG ma oczywiście w tym aspekcie odmienne zdanie i zdaje się nie przejmować protestami Samsunga, dla którego taki obrót sprawy byłby dużym problemem. Produkty Apple są przecież bezpośrednią konkurencją dla wielu produktów z serii Galaxy, a obecnie urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem stanowią niemal 30% wszystkich sprzedanych do tej pory urządzeń z 5G. Jeśli dodamy do tego fakt, że w Południowej Korei jest ponad 400 Best Shopów szybko okaże się, że dla Samsunga może się bardziej opłacić podpisanie umowy z LG niż pozwolenie na to, by ich miejsce zajęło Apple. Pytanie tylko czy LG by na to poszło.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.