Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 czerwca 2021 
    

Broadcom, MediaTek i Marvell zachwycone pomysłem zakupu ARMa przez Nvidię


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 05:53
(4)
Umowa pomiędzy Nvidią a Softbankiem dotycząca sprzedaży ARM Holdings wywołuje od kilku miesięcy olbrzymi sprzeciw ze strony niektórych gigantów z branży IT. Przeciwne przejęciu ARMa i jego technologii są między innymi Qualcomm, Apple i Microsoft, które twierdzą, że taki obrót spraw może negatywnie wpłynąć na konkurencyjność. Ponieważ firmy te próbują storpedować umowę na wszystkie możliwe sposoby, więc Nvidia postanowiła przeciwdziałać zachęcając partnerów ARMa do poparcia transakcji. W ten sposób powstała grupa firm, które zaczęły ciepło wypowiadać się o całej sprawie.

Znalazły się w niej Broadcom, MediaTek oraz Marvell Technology Group, a więc duzi producenci ze sporym udziałem w rynku w swoich segmentach. I o ile Broadcomm i Marvell jako przedsiębiorstwa z USA faktycznie mogą być z takiego obrotu sprawy zadowolone, bo przejęcie ARMa przez Nvidię może im pomóc w walce z konkurencją z Chin, o tyle postawa MediaTeka będącego przedsiębiorstwem tajwańskim każe się zastanowić nad tym jakie to benefity obiecała tym firmom Nvidia za poparcie jej starań. No cóż, tego pewnie nie dowiemy się nigdy.

Która strona wygra okaże się pewnie za jakiś czas, a tymczasem Softbank jest tak pewien tego, że sprawa zakończy się po jego myśli, że złożył właśnie wniosek o pożyczkę w wysokości 7,5-miliarda dolarów jako zabezpieczenie podając zyski ze sprzedaży ARMa.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zachwycone... (autor: Kenjiro | data: 29/06/21 | godz.: 08:58)
  Bo mają gorsze ceny jednostkowe niż większy Qualcomm, tylko nie biorą pod uwagę, że nVidia słynie z tego, że podnosi ceny bez oglądania się na innych, więc może się okazać, że wspomniani wyżej producenci i tak gorzej na tym wyjdą.

 2. nVidia na pewno nie kupiła przychylności (autor: Qjanusz | data: 29/06/21 | godz.: 13:57)
  a firmy same chcą popierać bo lubią

 3. Każdy myśli, ARM będzie Czarnym Koniem w przyszłości. (autor: Mario1978 | data: 29/06/21 | godz.: 16:31)
  Jednak rzeczywistość będzie zupełnie inna. To podwaliny RISC-V będą w przyszłości rządzić bo tam gdzie opracowana architektura przez wsparcie 'Pięciu Oczu' tam też 'Bekdory' pięknie ukryte.
  Dlatego tak dużo firm opracowuje własne architektury CPU oparte na RISC-V i zobaczymy co przyniesie przyszłość. Amerykańska przyszłość nie jest ciekawa bo ci słyną ze swojej pazerności do pieniądza i umiłowania do wysokich marż dlatego tak obawiają się Chin.


 4. @Mario1978 (autor: henrix343 | data: 1/07/21 | godz.: 00:02)
  Cos w tym jest, nawet najlepszy OS nie chroni przed zainfekowanym fabrycznie hardware. Chiny jak zdobeda dominacje (monopol) to beda robic tak samo. Kazdy tak robi.

  Cepy OS to rpzyszlosc.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.