Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 czerwca 2021 
    

Intel potwierdza Sapphire Rapids z pamięciami HBM2


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 06:05
(1)
Podczas ISC 2021 Intel przyznał, że pod koniec 2022 roku do sprzedaży trafią mocniejsze warianty Xeonów Scalable z rodziny Sapphire Rapids wyposażone w pamięć podręczną typu HBM, ułożoną w formie stosów na tej samej płytce krzemowej co jądro procesora. Chipzilla potwierdziła tym samym plotki, które już jakiś czas temu sugerowały taki obrót sprawy. Późniejsza premiera wersji SPR-HBM wyjaśnia też czemu pierwsze próbki inżynieryjne miały moduły HBM, a kolejne już nie. Po prostu testowano różne warianty procesora. Jeśli chodzi o ilość pamięci podręcznej, to niestety musimy w dalszym ciągu posiłkować się nieoficjalnymi źródłami, które podają, że TOPowe modele mają mieć 64GB pamięci typu HBM2e.

Oprócz tego seria Sapphire Rapids ma walczyć o klienta maksymalnie 56 rdzeniami x86 Golden Cove wytwarzanymi w usprawnionej litografii 10nm, 8-kanałowym kontrolerem pamięci RAM typu DDR5-4800MHz, 80-liniami PCI-Express 4/5 oraz wsparciem dla nowych typów instrukcji, w tym poszerzonego zestawu AVX-512 i AMX/TMUL.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A to już ładne potworki będą (autor: Qjanusz | data: 29/06/21 | godz.: 13:54)
    I gorące rzecz jasna

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.