Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 30 czerwca 2021 
    

Sony kupuje studio Housemarque, twórców Returnala


Autor: Wedelek | źródło: Sony | 05:44
(1)
Sony poinformowało o dodaniu do swojego portfolio kolejnego studia deweloperskiego. Jest nim fińskie Housemarque, autorzy ciepło przyjętej gry Returnal, która w kwietniu trafiła na konsole Japończyków. Tytuł ten od samego początku był chwalony zarówno przez graczy jak i krytyków, którzy okrzyknęli go pierwszym rogalikiem AAA. Gra opowiada o losach astronautki Selene, która rozbiła się na nieznanej planecie, wpadając w pętlę czasową. Jedynym sposobem na wyrwanie się z niej jest przedarcie się przez niezliczone zastępy wrogów bez umierania.

Gra należy do gatunku roguelite, co oznacza, że śmierć jest tu elementem mechaniki. Po każdym zgodnie zaczynamy od nowa na losowo generowanej mapie, ale dla ułatwienia część ekwipunku i postępu zostaje zachowana (stąd lite w nazwie gatunku).

Wracając jednak do Housemarque i Sony wiemy na ten temat tylko tyle, że Finowie zostali wcieleni do rodziny PlayStation Studios i że zachowają swoją niezależność. Niestety nie ujawniono ile wydali Japończycy ani tym bardziej jakie są szczegóły umowy.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. na mnie wrażenia (autor: bajbusek | data: 30/06/21 | godz.: 15:00)
    ten indyk nie zrobił ... taki se, powtarzalność i niski budżet zamaskowany "dniem świstaka"

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.