Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 19 lipca 2021 
    

AMD przeniesie produkcję z GlobalFoundries do Samsunga ?


Autor: Zbyszek | 05:43
(3)
Ostatnie doniesienia o planach Intela dotyczących zakupu GlobalFoundries wywołały falę komentarzy na temat dalszego losu umowy AMD na produkcję układów scalonych w GlobalFoundries. Według specjalistów, jeśli zakup GlobalFoundries przez Intela dojdzie do skutku, jego następstwem będzie przeniesienie produkcji układów scalonych przez AMD do innego producenta - prawdopodobnie koreańskiego Samsunga. Chociaż szczegóły umowy WSA (Waffel supply agreement) zawartej pomiędzy AMD i GlobalFoundries nie są znane, to zdaniem specjalistów musi ona zawierać zapisy na wypadek przejęcia GlobalFoundries przez głównego konkurenta AMD.

Według nich, AMD mogło i na pewno zagwarantowało sobie prawo do jednostronnego wypowiedzenia umowy WSA, w przypadku gdyby właścicielem GlobalFoundries został Intel. Na ten moment GlobalFoundires, ze względu na brak w jego ofercie nowszych litografii, nie jest już strategicznym partnerem dla AMD - firma wytwarza dla AMD tylko starsze 12nm chipy z architekturą ZEN1, których produkcja dobiega już końca, oraz rdzenie IOD dla nowszych procesorów z architekturami ZEN 2 i ZEN 3, które nie będą już używane w procesorach z architekturą ZEN 4.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: pwil2 | data: 19/07/21 | godz.: 12:43)
  Nie tak bardzo dawno temu AMD podpisało anex z GF i zdaje się znieśli im minimalne limity zamówień, w związku z brakiem przejścia na nowszy proces produkcji w GF.

 2. @up (autor: Qjanusz | data: 19/07/21 | godz.: 18:19)
  Dokładnie

 3. co by nie było (autor: Mario2k | data: 20/07/21 | godz.: 09:45)
  Intel nie może pozwolić AMD na całkowite wygaszenie produkcji , Urząd Antymonopolowy siedzi im na karku .
  Dla tych co nie wiedzą ,dochody Intela to ciągle kilkakrotność tego co posiada AMD a wartość wszystkich aktywów to jakieś 10x tyle co AMD .


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.