Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 19 lipca 2021 
    

Nvidia odświeży karty graficzne z serii Ampere wydając modele SUPER


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 06:04
(3)
Debiutujące w 2. połowie 2018 roku karty GeForce RTX 2000 z serii Turing były w pierwszych miesiącach po swojej premierze krytykowane za słaby stosunek wydajności do ceny. W efekcie już po pół roku Nvidia zdecydowała się odświeżyć tamtą serię, wydając nowsze wersje tamtych kart z dopiskiem Super. Były one o około 10% bardziej wydajne od oryginałów co poprawiło opłacalność ich zakupu, a dodatkowo GeForce RTX 2060 zyskał 8GB pamięci zamiast 6GB. Znany ze sprawdzonych informacji portal VideoCardz podaje, że teraz tamten ruch zostanie ponowiony, a na rynek trafią GeForce RTX z serii Ampere w wersjach "Super".

Według źródeł VideoCardz, GeForce RTX 3000 w wersjach Super pojawią się na rynku w 4. kwartale tego roku. Będą to karty zarówno dla komputerów stacjonarnych jak i przenośnych, oparte o w jakiś sposób ulepszone układy GA102, HA104 i GA106, do których dołączy nowy chip GA103. Produkcja chipów dla kart z serii Super ma się rozpocząć w fabrykach Samsunga w przyszłym miesiącu.

Odświeżone karty graficzne z serii Ampere mogą trafić na rynek w 4. kwartale tego roku, a wersje mobilne zostaną zastosowane przez producentów w przyszłych modelach laptopów opartych o procesory Intel Alder Lake-S.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @news (autor: lcf | data: 19/07/21 | godz.: 11:55)
  A w PL sklepy dalej próbują jechać klienta bez mydła... Karty typu GV-N3080GAMING OC-10GD w DE za ~1200 EUR (~5500 PLN) - nadal daleko od MSRP i z kosmiczną marżą, ale u nas ta sama karta wystawiana za... 7000 PLN? Seriously, ktoś to w takich cenach kupuje? Dla przypomnienia cena premierowa: 3599 PLN - i też przecież na sprzedaży zarabiali:
  https://i.imgur.com/gNoMwit.jpg

  A teraz marża sklepu wynosi... ponad 100%, dobrze liczę? Mam nadzieję, że klienci otrzeźwieją, a sklepy zostaną z pełnymi magazynami tych kart - premiery nowych wersji kart typu LHR i SUPER powinny w tym pomóc.

  Polecam też porównywać ceny ze sklepami w DE - w większości przypadków dostawa w przeciągu kilku dni, obsługa klienta bardzo dobra, i często można znacznie zaoszczędzić (typu 20%) w porównaniu do cen serwowanych nam przez rodzime sklepy:
  https://geizhals.eu/


 2. pytanie czy zarabia sklep (autor: Wedrowiec | data: 20/07/21 | godz.: 11:56)
  czy dystrybutor?

 3. @02 (autor: lcf | data: 20/07/21 | godz.: 13:28)
  Jeśli to dystrybutorzy w PL tak w kulki lecą i uniemożliwiają sprzedaż w okolicach MSRP, to po pierwsze nie wiem czy to nie powinno być zbadane przez UOKiK lub KE jako zmowa cenowa i skończyć się grubymi karami, jak np. w przypadku sprzętu AGD w 2018:
  https://www.prawo.pl/...a-na-rynku-agd,289530.html

  A po drugie można poszukać lepszego dystrybutora w DE lub w innym kraju. Albo zacząć kontaky w Azji budować, i samemu w dystrybucję zacząc się bawić sprzedając z normalnymi marżami, a nie lichwiarstwo jakieś odpieprzać.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.