Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 20 lipca 2021 
    

Szef iFixit krytykuje Apple, Samsunga i Microsoft


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 14:42
(5)
iFixit to serwis internetowy specjalizujący się w rozbieraniu nowych urządzeń na części pierwsze, a następnie ocenianiu poziomu skomplikowania naprawy oraz wycenie kosztu produkcji pojedynczego egzemplarza urządzenia. W ten sposób portal już od ponad 10 lat zdaje fotograficzną i opisową relację z procesu rozkręcania m.in każdego nowego smartfona i tabletu z wyższej półki, prezentując z jakich części są zbudowane, jak je rozebrać i jak później złożyć. Założyciel i szef iFixit skrytykował właśnie Apple, Samsunga i Microsoft, za to, że tworzą oni swoje urządzenia w taki sposób, żeby były trudne do naprawy w serwisie zewnętrznym lub samodzielnie przez konsumenta.

Jego zdaniem, wymienieni producenci projektują swoje urządzenia uwzględniając zastosowanie niestandardowe części oraz nietypowych rozwiązań, co ostatecznie uniemożliwia konsumentom i personelowi serwisowemu stron trzecich serwisowanie takich produktów. Dodał do tego, że jego zdaniem postępowanie tej trójki jest niezrozumiałe - naprawialność i trwałość to dwa główne czynniki, które wpływają na decyzje zakupowe. Apple oberwało się za sposób, w jaki projektowane i składane są iPhone oraz iPady, Samsungowi za smartfony i tablety z serii Galaxy, a Microsoftowi za serię Surface, a całej trójce za szereg akcesoriów do wspomnianych urządzeń.

Pozatym szef iFixit skrytykował wymienione firmy za sposób konstruowania umów z dostawcami części, podając jako przykład problem z zakupem baterii w firmie Varta. Samsung używa baterii firmy Varta w swoich słuchawkach dousznych Galaxy. Kiedy iFixit chciał zakupić w firmię Varta taką samą baterię, spotkał się z odmową, którą została uzasadniona tym, że umowa zawarta z Samsungiem zakazuje Varcie sprzedaż tych baterii do podmiotów trzecich.

Wypowiedź założyciela iFixit miała miejsce podczas debaty dotyczącej tzw. prawa do naprawy, z udziałem różnych ważnych polityków w roli słuchaczy.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A Amazon (autor: GULIwer | data: 20/07/21 | godz.: 15:02)
  i masa innych firm niszczy w pełni sprawny produkt, tylko dlatego, że nikt go przez dłuższy czas nie kupił.
  Takie czasy.


 2. "iFixit to serwis internetowy specjalizujący się... (autor: kombajn4 | data: 21/07/21 | godz.: 07:00)
  ... w rozbieraniu nowych urządzeń na części pierwsze" ORAZ w tutorialach jak naprawić dane urządzenie ORAZ maja w sprzedaży wszystkie potrzebne narzędzia.

 3. @@2 (autor: Semy | data: 21/07/21 | godz.: 09:10)
  Bez części te narzędzia stają się zbędne.

 4. @temat. (autor: Mariosti | data: 21/07/21 | godz.: 12:52)
  " naprawialność i trwałość to dwa główne czynniki, które wpływają na decyzje zakupowe."

  Niestety ale większość stada człekokształtnego ze śliną cieknącą z tępych gęb nie posiada tak wysoko rozwiniętego mózgu aby pomyśleć o takich cechach produktów.
  Większość dobrze zarabiających (albo dobrze dostających od rodziców) bierze w leasing/abonament i wymienia co 2 lata, czy to telefon, czy to samochód, czy to laptopa i absolutnie nie interesuje ich fakt iż generują elektrośmieci na potęgę i niszczą w ten sposób środowisko, bo przecież mają auto hybrydowe i ratują w ten sposób niedźwiedzie polarne.


 5. @kombajn4 (autor: henrix343 | data: 21/07/21 | godz.: 22:38)
  no i bardzo dobrze. A moze maja MONOPOL na produkty? Nie pomagaja uzytkownikom naprawiac sprzet, czyli ZAOSZCZEDZIC pieniadze, co oczywiscie jest nei an reke monopolista.

  @Mariosti po czesci to rpawda, ale jest tez bardzo duze grono osob, ktore wlasnie wybiera portfelem, bo wie, ze jak kupi tanie ale reklamowane gowno to sami sobie homonto na szyje nakladaja. Niestety politycy skutecznie utrudniaja takie akcje, monopolizujac rynke (idiotyczne przepisy).

  Jeszcze nigdy nie kupilem telefonu z np brakiem dojscia do baterii czy jedna karta sim. Jeszcze nigdy nei kuipilem laptopa bez wymiennej karty graf i klejonym/lutowanym cepem.

  NIgdy nie kupilem windowssa za to zawsze robilem poradniki pod linuxa.

  Niestety jestem wrogiem rzadow i koncernow, bo nie moga mnie doic jak reszty. Szpan i reklama na mnie nie dziala, za to wiedza i MOZLIWOSCI a nie MUS jak najbardziej.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.