Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 23 lipca 2021 
    

Nvidia Hopper i AMD RDNA 3: wkrótce pierwsze próbki nowych GPU


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 17:08
(2)
Osoby ze źródeł bliskich Samsungowi i TSMC donoszą nieoficjalnie o postępach w pracach nad kolejną generacją układów graficznych. Będą to GPU o nazwie kodowej Hopper od Nvidida wytwarzane w 5nm litografii Samsunga, oraz GPU z serii RDNA 3 produkowane także w 5nm litografii, ale u tajwańskiego TSMC. Według nieoficjalnych informacji, jeszcze w 2. połowie tego roku Nvidia i AMD mają otrzymać pierwsze wafle z nowymi układami do testów i dalszych modyfikacji. W przypadku Nvidia mają to być największe układy GH100, wyposażone w 3 razy więcej bloków GPC niż dotychczasowe 8nm chipy GA100 z serii Ampere.

Z kolei w przypadku AMD pierwszymi wyprodukowanymi testowymi układami graficznymi z architekturą RDNA 3 będą chipy Navi 31. Będą to układy mniejsze niż GH100,a według innych doniesień przyszłe Radeony będą mieć zamontowane po dwa chipy Navi 31 ( koncepcja MCM).

Wstępne doniesienia wskazują też, że chipy AMD z architekturą RDNA3 według założeń projektowych mają cechować się bardzo wysoką wydajnością na wat - przewyższającą znacząco wydajność na wat serii RDNA 2, a także przyszłych GPU z serii Nvidia Hopper.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. czekamy (autor: Mario2k | data: 23/07/21 | godz.: 23:23)
    Bo czas najwyższy na karty od NVidi na których odpalimy Resident Evill Village w Ultra top detalach a do tego potrzebne 16 GB VRam

  2. Infinity Fabric w wersji Trzeciej musi się świetnie sprawdzać (autor: Mario1978 | data: 25/07/21 | godz.: 19:06)
    i zobaczymy jak im to wyjdzie. Już od dawna widziałem takie projekty oczyma wyobraźni dlatego czekam co z tego wyjdzie. Jak Chińskie firmy z NPU będą mogli robić to samo co z GPU to przyszłość jest ciekawa byle Chińczyk sprzedawał taniej. FPGA było czymś wyjątkowym ale teraz właśnie CPU, GPU zaczynają zamieniać się w wszystko obliczające układy. U Nvidia już nie mamy tylko GPU bo tam są także Tensory czy dodatkowe jednostki do RT. To już nie jest samo GPU ale GPU + NPU + SPU.
    AMD miało sporo czasu testować i zauważyć w jakim miejscu ich układy są najefektywniejsze energetycznie. Z całą pewnością są to małe Chiplety. Zobaczymy jak sobie poradzą z 2, 4 czy nawet 16 Chipletami GPU i połączą je w całość.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.