Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 27 lipca 2021 
    

TSMC wybuduje w Europie fabrykę układów scalonych


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 12:25
Firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), zajmująca się produkcją gotowych (tzn. zaprojektowanych) chipów krzemowych na zamówienie, poinformowała, że podjęła decyzję o budowie nowej fabryki chipów na terenie Unii Europejskiej. Fabryka zostanie zlokalizowana w Niemczech - aktualnie TSMC jest na etapie poszukiwania dla niej właściwej, docelowej lokalizacji oraz na etapie definiowania, jak duży będzie to zakład. Wielkość fabryki zależy od ekosystemu oraz zdolności dostawców i odbiorców, co jest właśnie efektem badania przez TSMC.

Decyzja o lokalizacji i wielkości fabryki ma zapaść najpóźniej na początku 2022 roku, a budowa zostanie ukończona około 2025 roku. Będzie to pierwsza placówka produkcyjna TSMC zlokalizowana na terenie Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że wcześniej TSMC podjęło decyzję o budowie kilku fabryk w USA w stanie Arizona - pierwszy taki zakład jest już budowany i ma być gotowy w 2023 roku.

Warto też dodać, że decyzję o budowie nowej fabryki na terenie Unii Europejskiej nie tak dawno podjął również Intel, który podobnie jak TSMC jest na etapie poszukiwań docelowej lokalizacji dla tej placówki.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.