Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 2 sierpnia 2021 
    

Sony umożliwi dodanie dodatkowego nośnika SSD do PlayStation 5


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:14
(1)
Najnowsza konsola PlayStation 5 posiada wewnętrzny dysk SSD NVme o pojemności 825 GB, z czego przestrzeń dostępna dla gier to 667 GB (resztę zajmuje m.in system operacyjny). Dość szybko może się to okazać liczbą niewystarczającą - dla przykładu najnowsza wersja Call Of Duty po instalacji zajmuje ponad 100 GB miejsca na dysku. Okazuje się, że Sony przewidziało taki rozwój sytuacji, i zaszyło w PlayStation 5 dodatkowy port M.2. Znajduje się on pod zdejmowaną klapką, i nie jest żadną atrapą. Sony do końca sierpnia ma dodać opcję umożliwiającą wykorzystanie zainstalowanego w nim dodatkowego dysku SSD.

Sony zaleca zastosowanie PCIe 4.0 M.2 SSD gwarantującego szybkość co najmniej 5500 MB/s. Obsługiwane pojemności to od 500 GB do 4TB, a lista rekomendowanych nośników wkrótce pojawi się na witrynie https://www.playstation.com/

Sony będzie testować nośniki SSD i zezwalać na instalację tylko tych modeli, które zostaną przez niego zatwierdzone. Zatwierdzane przez Sony będą też nośniki o szybkości mniejszej niż 5500 MB/s, dodając dla nich adnotację, że ich użycie będzie się wiązać ze spadkiem wydajności.

Aktualnie oprogramowanie obsługujące dodatkowy nośnik SSD jest dostępne w wersji beta z witryny https://www.playstation.com/.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zaszyło (autor: power | data: 2/08/21 | godz.: 23:03)
    facepalm

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.