Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 4 sierpnia 2021 
    

Intel planuje CPU Arrow Lake, Lunar Lake i Nova Lake


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 12:33
Intel obecnie czyni finalne prace nad swoimi procesorami Core 12. generacji (nazwa kodowa Alder Lake-S). Nowe CPU będą wytwarzane w litografii 10nm SuperFin Enchanced (nazywanej Intel 7) i otrzymają 8 wydajnych rdzeni Golden Cove i 8 energooszczędnych rdzeni Gracemont (ulepszona wersja Tremont). Procesory będą obsługiwać pamięci DDR5 i wymagać nowych płyt głównych z podstawką LGA 1700, a ich premiera jest planowana na koniec października tego roku. Kolejna po nich generacja procesorów to Raptor Cove, czyli ulepszona wersja Alder Lake posiadająca 8 wydajnych rdzeni Raptor Cove i 16 energooszczędnych rdzeni Gracemont, która trafi na rynek w 2. połowie 2022 roku.

Następne z przygotowanych przez Intela procesorów o których wiemy obecnie, to Meteor Lake, które mają trafić na rynek w 2023 roku. Będą one wytwarzane w litografii Intel 4 (dotychczas 7nm), i otrzymają 8 wydajnych rdzeni Redwood Cove oraz 16 energooszczędnych Crestmont.

Na tym kończą się dotychczasowe informacje, a według nowych informacji Intel opracowuje trzy kolejne serie procesorów, które trafią na rynek po generacji Meteor Lake. Będą to: Arrow Lake, Lunar Lake i Nova Lake.

Arrow Lake zadebiutują po Meteor Lake, i mają dysponować wydajnymi rdzeniami Lion Cove i energooszczędnymi Skymont, których wydajność będzie wyższa niż rdzeni Redwood Cove i Crestmont stosowanych w planowanych na 2023 rok procesorach Meteor Lake. Prawdopodobny termin debiutu Arrow Lake to 2024 rok.

Lunar Lake otrzymają te same rdzenie co Arrow Lake, i na ten moment trudno stwierdzić czym będą różnić się od Arrow Lake.


Z kolei CPU Nova Lake mają wykorzystać mix wydajnych rdzeni Panther Cove i energooszczędnych rdzeni Darkmont, o wyższej wydajności niż poprzednie rdzenie Lion Cove i Skymont z procesorów Arrow Lake i Lunar Lake.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.