Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 13 sierpnia 2021 
    

Frostpunk 2 ogłoszony, zaś Frostpunk od dziś za darmo na weekend


Autor: Adam | 09:27
(3)
11 bit studios z ogłasza Frostpunka 2 - kontynuację gry będącej połączeniem city-buildera, strategii, survivalu i symulatora społeczeństwa. Frostpunk 2 to pierwszy ogłoszony projekt z trzech, nad którymi pracują wewnętrzne zespoły deweloperskie 11 bit studios. Przy okazji zapowiedzi nowej gry, podczas nadchodzącego weekendu - pomiędzy 12 a 16 sierpnia - oryginalny Frostpunk dostępny będzie za darmo na Steam. W kontynuacji Frostpunka gracze ponownie wcielają się w przywódcę miasta, które do przetrwania i rozwoju stale potrzebuje zasobów i gdzie ekspansja oraz poszukiwanie nowych źródeł energii są nieuniknione. Ale apokaliptyczny świat poszedł do przodu. Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Bowiem nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju.

Wciąż rosnący zespół odpowiedzialny za pierwszą grę, obecnie liczący blisko 70 osób, sprawi, że sequel będzie grą o znacznie większej skali. “Mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji” - mówi Jakub Stokalski, Co-Director Frostpunka 2.

Jakub podzielił się też wizją przyświecającą twórcom. “To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą”.

Frostpunk błyskawicznie stał się hitem na PC, kiedy ukazał się na rynku w 2018 roku. Konsolowa edycja gry, wydana rok później, również spotkała się z ciepłym przyjęciem. Po premierze tytuł otrzymał mnóstwo darmowej zawartości dodatkowe oraz trzy płatne rozszerzenia, a w kwietniu 2021 roku - w okolicach trzeciej rocznicy wydania - przekroczył granicę 3 milionów sprzedanych kopii.

Frostpunk będzie dostępny za darmo na Steam poczynając od 12 sierpnia do 16 sierpnia do godziny 19:00. Gracze chcący po tym okresie kontynuować rozgrywkę będą musieli kupić grę.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 13/08/21 | godz.: 11:23)
  "Frostpunk będzie dostępny za darmo na Steam poczynając od 12 sierpnia do 16 sierpnia do godziny 19:00. Gracze chcący po tym okresie kontynuować rozgrywkę będą musieli kupić grę."

  No czyli nie bedzie dostepny za darmo. Bedzie tylko obowiazywac demo/beta przez 4 dni. Nie robcie z ludzi idiotow.


 2. Niedawno (autor: GULIwer | data: 13/08/21 | godz.: 12:40)
  Epic rozdawał podstawkę za free. Kto nie ma Epica przegrał życie ;) Kolejna z 500 darmówek w którą nie zagrałem, ale może kiedyś...

 3. @GULIwer (autor: henrix343 | data: 13/08/21 | godz.: 19:48)
  Wiem, bo mam :) Ale tez jeszcze nie mailem czasu zagrac.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.