Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 18 sierpnia 2021 
    

Threadrippery z Zen 3 zadebiutują dopiero w listopadzie


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 13:34
(3)
Końcem wakacji firma AMD miała według nieoficjalnych doniesień odświeżyć ofertę swoich flagowych procesorów, adresowanych dla najbardziej wymagających użytkowników oraz do stosowania w stacjach roboczych. Mowa oczywiście o serii Ryzen Threadripper - obecnie obejmuje ona modele z serii 3000 oparte o rdzenie z architekturą ZEN 2, ale w gotowości są już następcy tych procesorów w postaci modeli serii 5000 z najnowszą architekturą ZEN 3. Dotychczasowe informacje wskazywały, że nowe Threadrippery z rdzeniami ZEN 3 trafią do sprzedaży na przełomie sierpnia i września. Tak się jednak nie stanie.

Obecnie premiera tych procesorów ma być planowana na listopad, czyli blisko 3 miesiące później niż wskazywały dotychczasowe informacje.

Być może firma AMD musiała poszukać kompromisu i opóźnić debiut nowych Threadripperów, aby nie pogarszać dostępności sklepowej obecnie oferowanych CPU. Z drugiej strony - według statystyk Mindfactory, sprzedaż procesorów Threadripper serii 3000 praktycznie zamarła w ostatnich miesiącach, więc debiut ich następców jest już więcej niż wskazany.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @temat (autor: Mariosti | data: 18/08/21 | godz.: 16:03)
  Z jednej strony późno, z drugiej chyba w ogóle nie mają konkurencji już na rynku HEDT.

 2. @01 (autor: KamieniKupa | data: 18/08/21 | godz.: 20:55)
  Niemniej rynek konsumencki to malutki procent, w porownaniu z obliczeniowym i serwerowym

 3. @2. (autor: Mariosti | data: 19/08/21 | godz.: 11:51)
  Znaczy rynek konsumencki jako całość akurat jest duży wciąż w porównaniu do enterprise.
  Ale jeśli chodzi o rynek konsumencki wyłącznie na takie duże procesory do stacji roboczych (HEDT), no to zgadzam się że jest to mały procent i dlatego Zen3 w Epyc'ach jest już dostępny co najmniej kilka miesięcy.

  Ciekawe jak by to wszystko wyglądało gdyby Apple nie zajmowało większości mocy produkcyjnych w TSMC i AMD mogło zalać rynek np 5x większą liczbą procesorów w każdym segmencie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.