Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 25 sierpnia 2021 
    

Używany komputer stacjonarny - inwestycja na przyszłość


Autor: materiały partnera | 20:02
(2)
Czy można złożyć wydajny zestaw komputerowy niskim kosztem? Jest to niezwykle interesujące pytanie, które zadaje sobie niemal każdy użytkownik komputerów stacjonarnych. Optymalizacja kosztów i maksymalizacja efektywności nie jest proste, co nie znaczy, że jest niemożliwe. Świetnym przykładem na to są komputery używane, które można znaleźć m.in. w ofercie Komputerymarkowe.pl. Dowiedz się więcej na temat oferowanego potencjału i zobacz, że czasem taniej oznacza więcej i lepiej. 
Skąd pochodzą komputery używane i w jakim są stanie?

Komputery używane dostępne w ofercie sklepu Komputerymarkowe.pl to w większości przypadków asortyment poleasingowy. Oznacza to, że korzystali z niego pracownicy firmowi w godzinach pracy i gdy firma skończyła spłacać leasing, zmieniła sprzęt na nowszy, generujac tym samym cały czas koszty prowadzenia działalności. Urządzenia są zatem w pełni legalne – tak samo, jak ich oprogramowanie. 

Stan komputerów używanych może być różny i mogą one nosić pewne ślady eksploatacji. Nie trzeba się tym jednak przejmować, ponieważ są to wyłącznie detale wizualne, które są także opisane w kartach poszczególnych produktów. Warto więc przed ostatecznym wyborem zapoznać się z tymi informacjami. 

Dlaczego komputery używane to lepsza opcja od nowych?

Technologia zmienia się na naszych oczach każdego dnia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeśli dziś zainwestujesz kilka tysięcy złotych w komputer gamingowy lub specjalistyczny, za 2-3 lata daleko mu będzie do super wydajnego sprzętu. Czy nie lepiej zatem postawić na zdrowy rozsądek? Jeśli jesteś statystycznym użytkownikiem komputerów i korzystasz ze swojego urządzenia głównie w celach rozrywkowych (tj. oglądanie filmów, słuchanie muzyki i surfowanie po sieci), prawdopodobnie nie wykorzystasz potencjału innowacyjnego zestawu podzespołów. Lepiej zaoszczędzić i wybrać mocniejszy komputer używany w Komputerymarkowe.pl. 

Pamiętaj też o tym, że komputer stacjonarny różni się od laptopa tym, że nie jest on układem scalony. Nawet jeśli po 2-3 latach jakaś część przestanie pracować w sposób satysfakcjonujący, można ją szybko i łatwo wymienić tanim kosztem. W przypadku laptopów taka modernizacja byłaby niemożliwa lub nieopłacalna. Koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na kompatybilność poszczególnych podzespołów i wielkość obudowy. Jeśli brakuje Ci wiedzy i doświadczenia z zakresu tego typu zakupów, skontaktuj się z zespołem sklepu Komputerymarkowe.pl – odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą podjąć właściwą decyzję.Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. :)) (autor: housik | data: 26/08/21 | godz.: 16:29)
  Kupiłem już takich kilka. niestety to się nadaje głównie po biuro, bo i głównie z zestawów biurowych pochodzą.
  Dobrej karty graficznej nie uraczycie. Nawet jak dokupicie osobno, zasilacz okażę się niewystarczający, albo z brakiem odpowiedniego okablowania. Albo gorzej tak zwana firmowa płyta, będzie miała problem np. z pci-e (pobór energii).
  jednym słowem jeżeli konfiguracja jaka jest na start wam starcza zakup będzie ok, do rozbudowy te komputery się średnio nadają.


 2. Poleasingowce... (autor: Majster | data: 30/08/21 | godz.: 16:50)
  Komputerów poleasingowych moim zdaniem nie powinno się kupować, bo to tylko uczy innych sprzedawców złych nawyków. Uczy ich przekonania, że byle co, ale mogą sprowadzić z innego kraju i tutaj sprzedawać. Obudowy tych komputerów są przeważnie bardzo małe, tak małe, że nierealne jest zamontowanie np. 3 lub 5 HDD 3,5". Płyty główne mają ubogie BIOSy, w których niewiele można skonfigurować, jeżeli brakuje pewnych opcji to jest często gęsto pozamiatane. Zasilacze słabe, które nie oferują możliwości podpięcia troszkę więcej urządzeń.

  Co komputer to inny typ wszystkiego - więc po tych 3, 4 latach jeżeli coś padnie (np. płyta główna) nie ma możliwości dokupienia takiego samego modelu. Jeżeli gdzieś coś będzie dostępne, to w zabójczych, totalnie przesadzonych cenach. Obudowy komputerowe o małych wymiarach powodują przegrzewanie się procesora, karty graficznej itd., więc siłą rzeczy może być problem. Tam nie ma gdzie palca wsadzić, a o wygodnym montażu czegokolwiek w ogóle nie ma mowy. Sama duża obudowa do normalnego komputera może kosztować 700-900 zł.

  Jeżeli gotowy komputer poleasingowy kosztuje np. 2000 zł., to wnioski same się nasuwają. Po prostu pieniądze wyrzucone w błoto.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.