Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 13 września 2021 
    

Nvidia wprowadzi GeForce RTX 2060 12 GB


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 06:14
GeForce RTX 2060 to kiedyś bardzo popularna karta graficzna od Nvidia. Niestety model ten wraz z innymi przedstawicielami serii GeForce RTX 2000 zniknął ze sklepów pod koniec 2020 roku, tuż po pojawieniu się serii GeForce RTX 3000. Z dzisiejszego punktu widzenia jest już wiadome, że zaprzestanie produkcji części kart poprzedniej generacji było przedwczesne - dostawy nowszych kart z serii Ampere były niewystarczające, co przy braku kart poprzedniej generacji spowodowało trudności w zakupie kart z serii GeForce RTX 3000 i ich horrendalne ceny nawet 3 razy wyższe od rekomendowanych.

Sytuacji nie udało się doprowadzić do normalnej i to pomimo licznych kroków, w tym wydania kart Nvidia CMP do wydobywania kryptowalut, zwiększenia produkcji GeForce RTX 3060 oraz dodania do kart GeForce sprzętowego limitu szybkości obliczania haszy.

Według najnowszych informacji, Nvidia w końcu zamierza przyznać się do błędu przedwczesnego zakończenia produkcji kart GeForce z serii Turing. Producent szykuje ponowną premierę kart GeForce RTX 2060. Trafią one na rynek drugi raz, na przełomie 2021 i 2022 roku, czyli mniej więcej trzy lata po pierwszym debiucie.

W porównaniu do oryginałów otrzymają one zmienioną specyfikację, w tym m.in 12 GB pamięci.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.