Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 14 września 2021 
    

Zdjęcie karty Radeon przeznaczonej do kopania kryptowalut


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 06:27
(1)
Nvidia już od kilku miesięcy oferuje specjalne wersje kart graficznych, przeznaczone do wydobywania kryptowalut. Są to karty z serii Nvidia CMP, które bazują w większości na układach graficznych poprzedniej generacji (Turing, 12nm) - za wyjątkiem najbardziej wydajnych wersji opartych o chipy GA104 i GA102. Wypuszczenie tych kart spotkało się z komentarzem ze strony jednego z pracowników AMD - który przekonywał w marcu, że jego firma nie planuje obecnie wydawania specjalnych wersji kart dedykowanych do wydobywania kryptowalut. Być może coś zmieniło się od tamtego czasu.

Pewna osoba zamieściła w sieci zdjęcie karty graficznej Radeon pozbawionej wyjść obrazu. Po włożeniu do komputera okazuje się, że karta bazuje na chipie Navi 22 z aktywnymi 2304 procesorami strumieniowymi, oraz ma 10 GB pamięci GDDR6X ze 160 bitową magistralą. Oferowana wydajność to 39 MH/s.

Prawdopodobnie karta wykorzystuje częściowo niesprawne układy scalone, które nie nadają się do zamontowania w kartach Radeon RX 6700 XT. Firma AMD nie chwaliła się w żadnej sposób premierą takiej karty - być może zdjęcia przedstawiają egzemplarz dopiero przygotowywanego modelu. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: power | data: 15/09/21 | godz.: 19:15)
    Troche zabawne jest to, ze na PCB jest wielki napis HDMI, a karta nie posiada wyjscia HDMI :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.