Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 14 września 2021 
    

Apple poszukuje inżynierów procesorów RISC-V


Autor: Zbyszek | źródło: TechSpot | 06:36
(4)
Firma Apple dopiero co zaskoczyła wszystkich, porzucając w ubiegłym roku procesory x86 Intela na rzecz własnych wydajnych CPU z architekturą ARM. Najnowsze ogłoszenia o pracę zamieszczone przez firmę z Cupertino zdradzają być może kolejne przyszłe posunięcie elektronicznego giganta. Apple poszukuje programistów oraz inżynierów procesorów typu RISC-V, czyli procesorów zbudowanych w oparciu o otwarto-źródłowy model programistyczny bazujący na koncepcji RISC. Jak nie trudno się domyślać, może to być krok zabezpieczający się przed ew. przejęciem ARM Ltd. przez Nvidia.

W przypadku tej transakcji, prawa do licencji na produkcję procesorów opartych o architekturą ARM trafiłyby w ręce Nvidia i jej prezesa Jensena Huanga, a podmiot ten mógłby np. zwiększyć opłaty licencyjne.

Ogłoszenia o pracę nie wskazują jednak wprost na przygotowywanie się Apple na taką ewentualność. Wynika z nich, że zatrudnione osoby mają wykorzystać zdolności architektury RISC-V we wsparciu obliczeń z wykorzystaniem nauczania maszynowego i sztucznej inteligencji, oraz do analizy obrazów i innych danych w tym mowy.

Wydaje się, że Apple nie planuje jeszcze przejścia z procesorów z architekturą ARM na procesory z architekturą RISC-V, ale po prostu chce lepiej poznać możliwości tej drugiej. lub opracować i w jakiś sposób wykorzystać rdzenie RISC-V do wsparcia rdzeni ARM w zakresie specjalizowanych obliczeń.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @news (autor: Promilus | data: 14/09/21 | godz.: 20:35)
  pomijając pazerność to ich posunięcia są wręcz zaskakująco rozsądne

 2. Obecnie największe z nowym spojrzeniem umysły znajdują się (autor: Mario1978 | data: 14/09/21 | godz.: 20:44)
  w Azji Południowo Wschodnie, Europa też nie musi narzekać. Zatrudniać się w Amerykańskiej korporacji, oddając swoją wiedzę gdzie USA później tym zawładnie i opatentuje a potem będzie Żądać ogromnych kwot z całą pewnością dla takiego 'wizjonerskiego' mózgu nie ma sensu. Szczególnie najbardziej wyuczeni Chińczycy skreślają pracę w takich korporacjach. Tylko Korea Południowa, Japonia i Chiny, tutaj może następować mieszanka. A jeżeli chodzi o RISC-V wiele wielkich firm nawet z USA pracuje nad własną architekturą procesorów właśnie opartą na Open Source RISC-V. Owoce prac będą ujawniane w krótkim czasie bo niektórzy już dłubią w tym od ponad 5 lat.

 3. @1. (autor: pwil2 | data: 15/09/21 | godz.: 17:36)
  Liczą pieniądze. Na każdym kroku. Od zawsze.

 4. @3... (autor: Xeno | data: 16/09/21 | godz.: 21:05)
  Kto nie wyznacza trendów i nie dyktuje warunków na rynku jak i nie umie liczyć $ ten odchodzi > R.I.P.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.