Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 21 września 2021 
    

TSMC czeka redukcja zamówień od części klientów


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 18:18
TSMC, największych na świecie producentów układów scalonych na zamówienie, ogłosił w 2. połowie 2019 roku wyczerpanie mocy produkcyjnych. Od 2 lat liczba zamówień na wafle z układami krzemowymi jest większa, aniżeli wynoszą maksymalne moce produkcyjne zakładów firmy. W efekcie firma zrezygnowała z programu rabatów dla stałych klientów, podniosła nieco ceny za swoje usługi, a także wydłużyła termin realizacji zamówień, komplikując tym sytuacje firm, które miesiącami czekają na wyprodukowanie zamówionych chipów. Z najnowszych informacji wynika, że po 2 latach dojdzie do przesilenia, i jeszcze końcem tego roku TSMC odnotuje spadek zamówień ze strony części klientów.

Ma to być efektem tego, że wskutek wysokich cen i dłuższych terminów realizacji, część firm postanowiła poszukać alternatywy i przenieść produkcję swoich chipów do innych wytwórców. Mowa tu o producentach z branż innych, niz komputerowa.

Sytuacja dotyczy mniej znanych klientów, zamawiających mniejsze liczby chipów lub wytwarzających układy scalone w starszych litografiach np. 14nm i 28nm.

Analitycy spodziewają się, że jeszcze w 4. kwartale przychód TSMC spadnie z tego powodu o około 5 procent, a linie produkcyjne 14nm i 28nm litografii nie będą już obłożone w 100 procentach. Niestety zainteresowanie nowszymi 7nm, 6nm i 5nm chipami nadal jest ogromne i w przypadku tych litografii linie produkcyjne TSMC nadal mają być w pełni zajęte.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.