Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 22 września 2021 
    

Intel rozpoczyna budowę dwóch nowych fabryk w USA


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 16:48
W marcu 2021 roku nowy szef Intela, Pat Gelsinger zaprezentował swoją wizję rozwoju firmy oraz kroki, jakie Intel zamierza podjąć w najbliższych latach w celu zachowania swojej pozycji na rynku. Zapowiedziano m.in. że przyszłe procesory wprowadzane od 2023 roku będą mieć budowę modułową (podobnie jak ZEN 2 i ZEN 3 od AMD), a do ich produkcji Intel zamierza użyć "najbardziej właściwych z dostępnych procesów litograficznych", co praktyce oznacza przynajmniej częściowe skorzystanie z litografii innych producentów, np. TSMC.

Pat Gelsinger zapowiedział również spore inwestycje w nowe i już istniejące Faby. Przede wszystkim za sumę około 20 miliardów dolarów w stanie Arizona mają zostać wybudowane dwie nowe fabryki, których powstanie dotychczas nie było planowane. Zostaną one przystosowane do produkcji w litografii 7nm EUV, która ma zostać w pełni opracowana do 2023 roku i być gotowa do produkcji także w tym czasie.

W ciągu minionych kliku miesięcy jakie upłynęły od tego czasu Intel pozyskał wszystkie zgody a także wykonawcę robót budowlanych, i przystąpi do rozpoczęcia budowy tych dwóch fabryk jeszcze w tym miesiącu.

Oficjalna ceremonia rozpoczęcia budowy nowych fabryk odbędzie się 24 września. Wezmą w niej udział , Pat Gelsinger wraz ze ścisłym kierownictwem Intela, przedstawiciele lokalnych władz oraz zaproszeni goście, który dokonają symbolicznego wbicia łopaty na terenie rozpoczynających się robót budowlanych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.