Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 4 października 2021 
    

Phision zapowiada nowy kontroler dla SSD NVMe z PCIe 5.0


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 10:35
(1)
Procesory Intel Core 12. generacji, czyli Alder Lake-S będą pierwszymi konsumenckimi CPU, wprowadzającymi obsługę dla interfejsu PCI-Express 5.0. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że producenci nośników SSD nie są jeszcze gotowi na skorzystanie z możliwości nowej magistrali. Phision, czyli jeden z producentów kontrolerów do nośników SSD poinformował właśnie, że jego kontroler obsługujący PCIe 5.0 będzie dostępny dla producentów nośników SSD w drugiej połowie 2022 roku.

Podczas gdy obecne nośniki SSD z kontrolerami korzystającymi z PCIe 4.0 osiągają szybkość sekwencyjnego odczytu na poziomie dochodzącym do 8000 MB/s, nowy kontroler Phision E26 ma umożliwić podwojenie tej szybkości do maksymalnie 16000 MB/s. Oczywiście końcowy wynik szybkości nośnika SSD zależeć będzie także od wydajności zastosowanych pamięci NAND Flash. Aby to umożliwić Phision E26 będzie obsługiwał najnowsze interfejsy łączące go z kostkami pamięci Flash, w postaci ONFI 5.x oraz Toggle 5.x.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Chińska firma YMTC robi ogromne i szybkie postępy na rynku pamięci NAND Flash. (autor: Mario1978 | data: 6/10/21 | godz.: 15:10)
    Wystarczy popatrzeć jak szybko wdrażają produkcję kolejnych układów, które teraz będą mieć 128 warstw dla QLC i TLC. Jednak jeden z równie ważnych parametrów to jaką ma przepustowość zapisu i odczytu dla komórki i tutaj mamy aż 1.6Gbps. Ciekawe czasy gdzie Koreańskie i Amerykańskie firmy wiodły prym zostają dogonione przez Chiński podmiot, który robi to jeszcze w takim tempie.
    http://wap.yesky.com/...age/ssd/91/725798591.shtml


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.