Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 5 października 2021 
    

Szef TSMC wypowiedział się na temat braków układów scalonych


Autor: Zbyszek | źródło: TIME | 19:01
(3)
Magazyn TIME przeprowadził wywiad z prezesem TSMC, Markiem Liu, dotyczący m.in. trudnej sytuacji z wysokim poziomem zapotrzebowania i niewystarczającym dostawami układów scalonych na rynek. Szef TSMC stwierdził, że nagły i duży wzrost zamówień był dość zaskakujący nie tylko dla jego firmy, ale praktycznie wszystkich specjalistów z branży. Jak przyznał - to postawiło TSMC w dość trudnej sytuacji - firma nie tylko nie mogła zrealizować wszystkich ze składanych zamówień, ale też z niektórych stron pojawiały się wobec TSMC nieprawdziwe zarzuty, o celowe wywoływanie problemu z dostawami.

W sytuacji wzrostu zamówień płynących od każdego klienta, w pewnym momencie TSMC trudno było ocenić, którym klientom naprawdę brakuje układów scalonych, a którzy zwiększają zamówienia tylko w celu zgromadzenia większych zapasów na czarną godzinę.

Z tego powodu Mark Liu powołał w TSMC specjalny zespół, który z niezależnych źródeł weryfikował faktyczną skalę braków układów scalonych u klientów TSMC. Efektem końcowym było to, że TSMC zdecydowało się zwiększyć dostawy dla klientów, których uznano za najbardziej dotkniętych niedoborami. Jak dodał - nie była to popularna decyzja, ale wydaje się że słuszna, biorąc pod uwagę trudność sytuację.

Na koniec szef TSMC skrytykował pośredników i dystrybutorów gotowych urządzeń elektronicznych - jak przyznał, częśc z nich celowo gromadzi otrzymywane urządzenia w swoich magazynach aby pogłębić problemy w łańcuchu dostaw, zwiększyć ceny, a w konsekwencji zarobić więcej.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Chińczycy pod pozorem problemów transportowych celowo ograniczają dostawy (autor: zartie | data: 7/10/21 | godz.: 08:47)
  Pewna firma z mojego miasta wykorzystuje w swoich wyrobach gotowe moduły elektroniczne z Chin. Od jakiegoś czasu nie mogła ich dostać, więc uruchomiła znajomości i wysłała delegację do Chin. Ludzie z firmy na własne oczy widzieli pełne magazyny.

 2. @01 (autor: lcf | data: 7/10/21 | godz.: 18:36)
  Coś takiego (nadużywanie pozycji dominującej na rynku, ograniczanie produkcji lub zbytu itp.) w większości cywilizowanych krajów jest zakazane - w PL reguluje to np. Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów, art. 9:
  https://isap.sejm.gov.pl/....xsp?id=WDU20070500331

  a na poziomie EU jest TFEU, art. 102:
  https://en.wikipedia.org/..._of_the_European_Union


 3. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 11/10/21 | godz.: 00:23)
  "Jak przyznał - to postawiło TSMC w dość trudnej sytuacji - firma nie tylko nie mogła zrealizować wszystkich ze składanych zamówień, ale też z niektórych stron pojawiały się wobec TSMC nieprawdziwe zarzuty, o celowe wywoływanie problemu z dostawami." a kto powiedzial, ze nieprawdziwe - sad? Lol fajne wybielanie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.