Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 13 października 2021 
    

Tablet graficzny z ekranem - co warto o nim wiedzieć?


Autor: materiały partnera | 08:31
(1)
Najpierw nadszedł czas na komputery, następnie na telefony komórkowe, aż w końcu na tablety. Czym one są i jak wyglądają, nie trzeba już nikomu wyjaśniać. Jednak wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się ich młodsze, graficzne odpowiedniki z ekranem. Co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Jak działają oraz dla kogo są przeznaczone? O tym przeczytasz poniżej.
Czym jest tablet graficzny?


Tablet graficzny to bardziej zaawansowany i funkcjonalny, młodszy brat urządzenia występującego w wersji podstawowej. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim wyróżnia go wszechstronność. Nowoczesny, wysoce rozwinięty technologicznie sprzęt w dużym stopniu ułatwia pracę, w szczególności jeśli ta polega na tworzeniu projektów w CAD, wizualizowaniu architektury, rysowaniu map oraz schematów w przestrzeni trójwymiarowej, a także obrabianiu zdjęć w specjalistycznych programach takich jak Photoshop czy Lightroom.


Kto powinien zaopatrzyć się w tablet graficzny z ekranem LCD?


Nowoczesne urządzenie, jakim jest tablet graficzny z ekranem LCD, sprawdzi się w szczególności osobom kreatywnym oraz pracującym w branży graficznej. Ponadto tego rodzaju sprzęty są pomocne głównie osobom z branży reklamowej, dziennikarskiej, bądź artystycznej. Tablety graficzne z ekranem przydają się również w pracy animatora, grafika, architekta, czy inżyniera. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Wszystko za sprawą bardzo szerokiego spektrum możliwości.


Jak korzystać z tabletu graficznego?


Tablet graficzny ma w zestawie specjalny rysik, za pomocą którego można wykonywać różnego rodzaju rysunki i grafiki. Do wyboru są jego różne warianty. Może on odzwierciedlać kredkę, ołówek, pędzel, czy kredę. Co niezwykle istotne, urządzenie podłącza się do komputera na dwa sposoby — za pomocą kabelka lub bezprzewodowo. Uzyskane efekty dzięki temu są widoczne od razu na dużym monitorze. W związku, z czym tablet graficzny z ekranem LCD jest rozwiązaniem idealnym dla osób, którym zależy na natychmiastowych rezultatach. 


Tablet graficzny z ekranem. Jaki rozmiar będzie odpowiedni?


Decydując się na zakup tabletu graficznego z ekranem, należy wziąć pod uwagę jego wielkość. Powinna być ona dostosowana przede wszystkim do preferencji użytkownika i jego potrzeb. Najmniejsze dostępne na rynku modele mają ekrany kilkunastu calowe, natomiast największe są wielkości średnich telewizorów 32-calowych. 


Jednak kwestią kluczową jest tak naprawdę rozmiar przestrzeni roboczej. Mniejsza sprawdzi się szczególnie w przypadku osób rozwijających swoje zainteresowania, bądź stawiających pierwsze kroki w branży. Większa znajdzie zastosowanie u osób pracujących na co dzień w programach graficznych.


Niestety decydując się na bardziej zaawansowany wariant tabletu graficznego z ekranem, należy liczyć się ze wzrostem kosztów zakupu. Przy dużej powierzchni roboczej i najnowszych rozwiązaniach technologicznych, całkowita cena za sam sprzęt może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.


Podsumowując, tablet graficzny z ekranem LCD to sprzęt wspierający kreatywne działania oraz usprawniający pracę z programami graficznymi. Decydując się na jego zakup, użytkownik ma szansę na zyskanie nowych doświadczeń w projektowaniu różnorodnych grafik, ulotek, wizytówek, ilustracji, szablonów oraz fotomontaży. Ze względu na większy niż w klasycznych modelach ekran, cały proces kreowania poszczególnych elementów wizualnych jest znacznie prostszy i bardziej komfortowy, a co za tym idzie — o wiele mniej czasochłonny.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wacom świetny... (autor: Kenjiro | data: 14/10/21 | godz.: 08:54)
    Tylko drogi...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.