Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 1 listopada 2021 
    

Samsung chce w kilka lat potroić swoje moce produkcyjne chipów


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 17:06
Samsung to drugi po TSMC największy na świecie producent układów scalonych na zamówienie. Pod względem wielkości produkcji koreański gigant nie może się jednak równać z TSMC. Obecnie Samsung odpowiada za 17 procent dostaw układów scalonych produkowanych na zamówienie, podczas gdy TSMC za aż 53 procent, co oznacza też że możliwości produkcyjne TSMC są około 3-krotnie większe od możliwości Samsunga. Teraz koreański producent zdradził, że zamierza w ciągu kliku lat potroić swoje moce produkcyjne chipów.

Firma przyjmuje, że w optymistycznej wersji uda się osiągnąć ten cel do końca 2026 roku. Pomóc w tym ma m.in będąca obecnie w końcowej fazie budowy nowa fabryka w USA w stanie Texas, która rozpocznie działalność za około rok. Aby osiągnąć swój nowy cel, Samsung ma wybudować kolejne nowe, nieplanowane fabryki, których lokalizacja jest dopiero na etapie planowania.

Osiągnięcie zakładanego celu w postaci 3-krotnego wzrostu mocy produkcyjnych będzie oznaczać, że Samsung będzie w stania przed 2030 rokiem produkować tyle układów scalonych, ile TSMC obecnie.

Warto dodać, że w tym okresie TSMC także planuje podniesienie swoich zdolności produkcyjnych, m.in poprzez budowę nawet kilku nowych fabryk na terenie USA. Zatem Samsungowi w najbliższych latach nie uda się zrównać ze swoim konkurentem pod względem zdolności produkcyjnych.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.